Co, gdzie, kiedy w Elblągu. Kalendarz imprez

2022-09-08 13:30:31(ost. akt: 2022-09-08 14:49:44)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Co robić w Elblągu? Jakie atrakcje proponuje miasto? Poniżej wydarzenia i imprezy, które odbędą się w najbliższych dniach w Elblągu i powiecie elbląskim.
9 WRZEŚNIA
WARSZTATY Z ASERTYWNOŚCI

Czy asertywność pomaga w byciu szczęśliwszym człowiekiem? Czy stawianie granic jest trudne? Jak być asertywnym w pracy, związku, relacjach międzyludzkich? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć i potrenować asertywność, zapraszamy na warsztaty asertywności z trenerem Bartłomiejem Stolarczykiem, które odbędą się w piątek 9 września, o godz. 17:00. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona.
Bartłomiej Stolarczyk – absolwent Studium Trenerów Praeceptor. Jest trenerem specjalizującym się w treningach asertywności, rozwoju osobistym, etycznej perswazji, psychologii sportu, prowadzeniu negocjacji. Wierzy w to, co tak trafnie ujął Jonathan Swift – autor „Podróży Guliwera”, że z człowiekiem, jest jak z polem, czasami biegnie przez nie żyła złota, ale właściciel o tym nie wie. Pomaga innym w odnalezieniu osobistej żyły złota. Autor książek „Naucz, ich jak mają Cię traktować! Praktyczny podręcznik asertywności”, „Perswazyjny telemarketing. 50 narzędzi sprzedaży i obsługi Klienta do zastosowania od zaraz” oraz podręcznika zarządzania dla administracji publicznej „Praktyczne aspekty zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej. Poradnik.”/ informacje na podstawie strony https://bartlomiej-stolarczyk.com/
Więcej informacji i zapisy:
Biblioteka Literacka
ul. św. Ducha 3-7 (I p.)
tel. 55 625 60 17
Spotkanie odbywa się w ramach projektu „MOC książek – KsiążkoTerapia 2” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Obrazek w tresci

9 WRZEŚNIA
KIOSK | KINGA KOSACZ-DROZDEK
Kinga Kosacz-Drozdek. Obrazki. W Kiosku. W piątek.
Piątek, godz. 18:00, przystań Grupy Wodnej
Obrazek w tresci

10 WRZEŚNIA
IV RODZINNY PIKNIK NAUKI I TECHNIKI

W sobotę 10 września 2022 r. w godzinach 11:00-16:00 w Elbląskim Parku Technologicznym będzie czekać na Was mnóstwo atrakcji.
Specjalnie dla mieszkańców naszego miasta i okolic przygotowaliśmy pokazy, warsztaty i stoiska naukowe. Piknik to jednocześnie kompendium wiedzy i świetna zabawa dla całej rodziny.
Atrakcje podczas IV Pikniku Nauki i Techniki:
Strefa gier i zabaw – dmuchańce, gokarty, rowery elektryczne, animacje dla dzieci, gaming zone,
Warsztaty i pokazy naukowe - doświadczenia chemiczne, wystawa interaktywna „Tajemnice Koloru”,
Budowanie oraz programowanie robotów Lego, stanowiska do programowania i nauki matematyki w świecie Minecraft,
Pokazy nurkowania,
Pokazy służb mundurowych,
Punkt konsultacyjny dla przedsiębiorców,
Zwiedzanie Elbląskiego Parku Technologicznego,
Stanowiska elbląskich Organizacji i Przedsiębiorstw,
Loteria i konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez partnerów‼
W dniu wydarzenia ZKM zorganizuje dodatkowy autobus miejski (obowiązują bilety i karty miejskie). Specjalny piknikowy autobus rozpocznie swoją trasę na placu słowiańskim o 10.40 i będzie kursował do EPT i z powrotem co 1 godzinę. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Obrazek w tresci

10 WRZEŚNIA
SPOTKAJMY SIĘ, POGRAJMY!

W II weekend września w niemal 40 miejscach w Polsce ponad 30 Klubów Gier Planszowych organizuje dla Was wydarzenia pod wspólnym logo Spotkajmy się, pograjmy!
W Elblągu zapraszamy Was do Szkoły Podstawowej nr 11 do wspólnej zabawy zorganizowanej przez Arkę Gier. Zapewniamy liczne gry planszowe - znajdziemy coś odpowiedniego dla każdego. Dzięki wsparciu polskich wydawców gier planszowych zaproponujemy Wam także atrakcje z nagrodami. Spotkajmy się, pograjmy! jest projektem non-profit. Udział w każdym wydarzeniu w ramach inicjatywy, jak i w zabawach z nagrodami proponowanych podczas niego jest bezpłatny. W ramach akcji nie będzie prowadzonej sprzedaży gier ani innych usług z nimi związanych.
Obrazek w tresci

11 WRZEŚNIA
DZIEŃ TOLKMICKIEGO WĘGORZA

Piknik Rodzinny "Dzień Tolkmickiego Węgorza" oraz konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów".

Już w niedzielę 11 września spotkamy się w tolkmickim porcie na Pikniku Rodzinnym. Wydarzeniu będzie towarzyszyć Dzień Tolkmickiego Węgorza oraz konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich "Bitwa Regionów".
W szranki staną zespoły KGW z powiatów braniewskiego, elbląskiego, bartoszyckiego i lidzbarskiego. Koła zaprezentują tradycyjne potrawy charakterystyczne dla regionu Warmii, Mazur i Powiśla.
W programie m.in. występy lokalnych zespołów degustacja potraw z węgorza, stragany z lokalnymi produktami, liczne atrakcje dla dzieci: dmuchańce, piana party, animacje. Można będzie uczestniczyć w rejsie tramwajem wodnym po Zalewie Wiślanym, w pokazie ptaków drapieżnych i w przejażdżce łodziami rybackimi.

11 WRZEŚNIA
BAŻANTARNIA JUMP&RUN

Wielkimi krokami zbliża się najciekawsza sportowa impreza w 2022 roku. Już w następną niedzielę, 11 września, w elbląskiej Bażantarni odbędzie się bieg przez wielkie dmuchane przeszkody pod nazwą Bażantarnia Jump&Run.
Dmuchane labirynty i zjeżdżalnie w środku lasu? Brzmi nieprawdopodobnie?
Z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji nie ma rzeczy niemożliwych! Już wkrótce czeka nas zupełna nowość nie tylko w Elblągu, ale także w skali kraju.
Bażantarnia Jump&Run to wydarzenie, które przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Każdy uczestnik będzie miał do pokonania biegową trasę urozmaiconą o dmuchane skocznie, zjeżdżalnie, kule oraz labirynty, usytuowane w odpowiednich odległościach. Wygra ten, kto okaże się najszybszy i przede wszystkim najsprytniejszy w pokonywaniu przeszkód.
Na terenie Bażantarni powstaną dwie trasy: 1,5 km oraz 2,5 km, ulokowane pośród piękna natury. Pierwsza z wymienionych zawierać będzie 6 dmuchanych przeszkód i zostanie przystosowana dla uczestników biegów Junior (6-16 lat) oraz Family (dorosły+dziecko). Dłuższy dystans spróbują pokonać startujący w kategorii Classic (młodzież powyżej 16 lat i dorośli), a na swojej drodze napotkają 9 przeszkód. W tym biegu będzie podział na dwie kategorie: kobiety i mężczyzn. Wygrają najszybsi, ale zabawę będą mieli również ci, którzy przejdą trasę bez pośpiechu.
Program imprezy:
1. Bieg Junior (dzieci 6-16 lat)
• 8:30 – 9:45 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
• 9:50 Wspólna rozgrzewka
• 10:00 Start Biegu Junior
2. Bieg Family (dorosły + dziecko)
• 8:30 – 11:15 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
• 11:20 Wspólna rozgrzewka
• 11:30 Start Biegu Family
3. Bieg Classic (16 lat i więcej)
• 8:30 – 13:00 Wydawanie pakietów oraz kart startowych
• 12:50 Wspólna rozgrzewka
• 13:00 Start Biegu Classic
• 15:00 Zakończenie biegu – uroczysta dekoracja najlepszych zawodników w kategoriach OPEN kobiet i mężczyzn
4. Piknik w trakcie zawodów pod nazwą Wybierz sport, nie nałogi, na którym zaprezentują się elbląskie kluby sportowe.

13 WRZEŚNIA
STAND UP: RAFAŁ RUTKOWSKI

„Śmiejmy się Bracia i Siostry” to najnowszy stand-up comedy Rafała Rutkowskiego.
Rutkowski w swoim programie jak zwykle punktuje absurd i głupotę którą zauważa we współczesnym świecie. Z perspektywy dojrzałego mężczyzny komentuje świat social mediów, kulturę i politykę w naszym kraju. Podczas występu dowiecie się między innymi dlaczego coraz trudniej zrobić w polskim filmie karierę przez łóżko oraz o trudach wychowania hokeisty. Dowiecie się też jak został chirurgiem amatorem, dlaczego nudna telewizja jest fascynująca i kto w Polsce jest mistrzem w obrażaniu się.
Wtorek 13 września, godzina 20, Mjazzga.

Obrazek w tresci

17 WRZEŚNIA
DZIEŃ OTWARTY KLUBU KAJAKOWEGO UKS SILVANT KAJAK ELBLĄG

Klub Sportowy UKS SILVANT KAJAK ELBLĄG zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 17 września 2022 roku na przystani kajakowej przy ulicy Radomskiej 5 o godzinie 14. Podczas dnia otwartego prowadzony bedzie nabór dzieci z roczników 2010-2013.
Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Co bedzie się działo: Wspólny trening, pokazowy wyscig zawodnikow klubu, rodzinny wyścig na kajakach turystycznych (rodzic plus dziecko), możliwość zobaczenia profesjonalnego sprzętu i wypróbowania go, grill z trenerami i zawodnikami.
Co oferuje klub nowym zawodnikom: nauka pływania w kajaku, nauka pływania na basenie, zajęcia ogólnorozwojowe na sali oraz siłowni, najlepszą kadrę trenerską, obozy letnie i zimowe, wyjazdy na zawody, super atmosferę. Ale kajakarstwo to przede wszystkim szansa na wspaniałą przygodę, zawarcie przyjaźni na całe życie i realizację swoich marzeń.
Zapisz swoje dziecko i dołącz do naszej kajakowej rodziny. Numer kontaktowy 793 420 499.

Obrazek w tresci

18 WRZEŚNIA
II MISTRZOSTWA ELBLĄGA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

II Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych to propagowanie zdrowego stylu życia połączone z akcją charytatywną. Tegoroczna edycja ma na celu wsparcie rehabilitacji 5-letniego Piotrusia. Zapisy za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl.
Organizator - Stowarzyszenie Wystarczy Jeden Uśmiech, współorganizatorzy - MOSIR Elbląg, Team Karaś Elbląg.

18 WRZEŚNIA
KWARTET - 50-LECIE SPEKTAKLU

Start: 17:00
Miejsce: Teatr im. A. Sewruka
ul. Teatralna 11, 82-300, Elbląg
Kultowa już historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej.
Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia
się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana do występu.
Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych!
Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności", zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swoją niepowtarzalnością.
Zapraszamy zarówno miłośników teatru, jak i muzyki!
Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Obsada wymienna: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Tomasz Karolak

24 WRZEŚNIA
BABIE LATO - FESTIWAL BANIEK I PIANY - POWITANIE JESIENI

Festiwalem piany i baniek powitamy 24 września na naszej Przystani jesień. Zapraszamy dzieci na imprezę Babie lato.
Zbliża się jesień – jedna z najpiękniejszych pór roku. Ponieważ lato w tym roku było upalne, z radością powitamy chłodniejsze miesiące. Zapraszamy wszystkie dzieci do radosnego powitania jesieni. Tego dnia zaplanowaliśmy świetną zabawę podczas piana party i puszczania baniek mydlanych.
Program:
piana party
bańki mydlane
farbki holi
wspólne rysowanie kredą po ulicy – temat: akwarium z morskimi stworami
gry i zabawy z animatorami
Ważne!
Prosimy zabrać ze sobą ubrania na zmianę dla dzieci.
Zapraszamy do naszej kawiarni na pyszne lody, ciasta, gofry, kawy. Skosztować to wszystko można na tarasie z najpiękniejszym widokiem w mieście.
Termin i godzina: 24 września, godz. 11, Miejsce: Przystań Grupy Wodnej

24 WRZEŚNIA
GARMIN MTB SERIES ELBLĄG 2022

Inauguracja Garmin MTB Series 2022 na kultowych trasach elbląskiej Bażantarni. Zawodnicy będą mogli sprawdzić się w ramach rywalizacji "Góralem na Chrobrego" oraz w maratonie na dystansie MINI (ok. 25 km) lub MAXI (ok. 50 km). W ramach elbląskiej edycji Garmin MTB Series 2022 odbędą również zawody dla dzieci.

28 WRZEŚNIA
MUZYCZNE POWITANIE JESIENI

Jesień się zbliża, czas ją przywitać. Jak? Najlepiej muzycznie i z Elbląską Orkiestrą Kameralną - 28 września (środa) kameraliści organizują w Ratuszu Staromiejskim audycje muzyczne dla dzieci. Czeka nas wówczas podroż pełna przygód i emocji, tym bardziej że najmłodsi wcielą się w detektywów. Wspólnie z EOK i Aleksandrą Ostrowską odkryją tajemnice „Pani Jesień”, przekonamy się też, jakie sekrety kryją się wśród muzyków i wysłuchamy pięknych melodii z całego świata. I to dwukrotnie – start koncertów o 10:00 i 12:00.
28.09.2022, środa, 10:00 i 12:00
Ratusz Staromiejski w Elblągu
Wykonawcy:
Aleksandra Ostrowska - prowadzenie
Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in.
Prezentacja instrumentów i hity muzyczne dla dzieci.