Ukryli 8 kilogramów marihuany w bojlerze na wodę [ZDJĘCIA]

2022-11-05 10:36:51(ost. akt: 2022-11-07 15:54:53)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków. Prawie 8 kg marihuany nie trafi na czarny rynek, a 35 i 34 letniemu mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.
Praca policjantów z komendy wojewódzkiej, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn oraz do zabezpieczenia prawie 8 kg marihuany.

W minioną niedzielę policjanci podczas przeszukania jednej z posesji we Wrzeszczu ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, które przechowywane były w 100 litrowym bojlerze na wodę, w pobliżu garażu należącego do jednego z zatrzymanych.

Na miejscu oprócz zatrzymanego 35-latka, zatrzymany został również 34-latek. Zabezpieczone środki przekazane zostały przez policjantów biegłemu sądowemu do dalszych badań, a ujawniona przez policjantów gotówka na poczet przyszłych kar.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znaczną ilością narkotyków. Sąd przychylił się też do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec nich trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Za uczestnictwo w obrocie narkotykami grozi kara 8 lat więzienia, jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, wówczas kara wynosi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.