Będą rozmawiać z mieszkańcami o porcie? Ma powstać specjalny zespół do przeprowadzenia badania opinii elblążan w zakresie przyszłości portu morskiego w Elblągu

2023-03-02 10:01:27(ost. akt: 2023-07-03 16:03:22)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dyskusja na temat elbląskiego portu trwa, wkrótce zaangażowani mają w nią zostać sami mieszkańcy. W czwartek 9 lutego podczas sesji Rady Miejskiej, na wniosek jej przewodniczącego Antoniego Czyżyka, przyjęto uchwałę intencyjną w tej sprawie.
W czwartek 27 lutego na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu pojawiło się zarządzenie prezydenta dotyczące powołania zespołu ds. przeprowadzenia badania opinii elblążan w zakresie przyszłości portu morskiego w Elblągu.

W skład zespołu wchodzi 8 osób. To pracownicy Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz radca prawny. Przewodniczącym zespołu został sekretarz Elbląga Artur Zieliński.

Zadaniem zespołu będzie opracowanie zasad i przeprowadzenie badania opinii elblążan w zakresie przyszłości portu morskiego w Elblągu. Przewodniczący zespołu może zaprosić do udziału w pracach inne osoby niewchodzące w skład zespołu, jeśli ich uczestnictwo może przyczynić się do zwiększenia efektywności pracy zespołu.