Elbląg: W okolicy miejscowości Jezioro (gm. Markusy) odnaleziono tajemniczy latający obiekt wojskowy. Czy jest to poszukiwany balon obserwacyjny?

2023-05-14 15:30:07(ost. akt: 2023-07-02 06:22:53)
W okolicy miejscowości Jezioro (gm. Markusy) odnaleziono wojskowy obiekt latający.

W okolicy miejscowości Jezioro (gm. Markusy) odnaleziono wojskowy obiekt latający.

Autor zdjęcia: nadesłane

W niedzielę 14 maja około godziny 13.00 w okolicy miejscowości Jezioro (gmina Markusy) pojawiły się służby. Jak się okazało, zostały zadysponowane w związku z ujawnieniem w tym miejscu tajemniczego obiektu wojskowego.
W sobotę 13 maja — przypomnijmy — MON przekazało, że Centrum Operacji Powietrznych odnotowało pojawienie się w polskiej przestrzeni powietrznej obiektu, który wleciał z kierunku Białorusi.

W związku z poszukiwaniem "obiektu powietrznego przypominającego balon" RCB wydało w sobotę alert dla trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego, by w razie znalezienia takiego przedmiotu nie podnosić go, tylko natychmiast zawiadomić policję. Wiemy jednak, że alert otrzymali też niektórzy mieszkańcy Elbląga.

W niedzielę 14 maja około godziny 13.00 w okolicy miejscowości Jezioro (gmina Markusy) pojawiły się służby. Jak się okazało, zostały zadysponowane w związku z ujawnieniem w tym miejscu tajemniczego latającego obiektu wojskowego. Elbląska policja zaprzecza jednak, że jest to tzw. balon obserwacyjny, czyli wojskowy obiekt powietrzny, który w nocy z piątku na sobotę nadleciał z kierunku Białorusi. Służby nie informują o charakterze odnalezionego obiektu. Wojsko wszczęło postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.