Tragedia nad rzeką. Utonął mężczyzna. Świadkowie twierdzą, że spożywał alkohol

2023-06-27 14:59:10(ost. akt: 2023-06-27 15:02:32)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zdjęcie ilustracyjne

Upalny, czerwcowy dzień w Braniewie był tragiczny w skutkach - w rzece Pasłęka utonął 56-letni mężczyzna. Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.
W poniedziałek (26.06) po godz. 16:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Braniewie został poinformowany, że na brzeg rzeki Pasłęki został wyciągnięty mężczyzna, który nie dawał oznak życia.

Pomimo niezwłocznie podjętej reanimacji przez świadków zdarzenia, a następnie patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego, nie przywrócono funkcji życiowych, a będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Policjanci ustalili, że był to 56-letni mężczyzna, mieszkaniec Braniewa, który wypoczywał na brzegu rzeki i postanowił wejść do wody. Według relacji świadków mężczyzna miał wcześniej spożywać alkohol. Braniewscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia.

Bezpieczeństwo nad wodą powinno być priorytetem dla wszystkich, którzy czerpią radość z aktywności wodnych. Przestrzeganie podstawowych zasad pomoże nam cieszyć się bezpiecznymi doświadczeniami nad wodą.

Pamiętaj, że zdrowy rozsądek, świadomość otaczającego środowiska oraz odpowiednie przygotowanie mogą zapobiec wielu wypadkom i tragediom. Nie bądźmy obojętni na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa wodnego, ponieważ może to mieć nieodwracalne konsekwencje.

Stanowczo zakazuje się wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu. Grozi to utonięciem lub groźnym dla zdrowia podtopieniem się!

KPP Braniewo