Nadleśnictwo Młynary zaprasza na warsztaty kulinarne "Smaczne z lasu". W programie m.in. pokazy kulinarne, degustacja potraw z dziczyzny i pokazy drwali

2023-06-28 08:53:42(ost. akt: 2023-06-28 09:26:58)
We wrześniu 2021 warsztaty kulinarne "Smaczne z lasu" odbyły się w Kwitajnach koło Pasłęka, gościem wydarzenia był uczestnik VI edycji Hell's Kitchen, Jakub Wolski, który w tym roku odwiedzi Młynary

We wrześniu 2021 warsztaty kulinarne "Smaczne z lasu" odbyły się w Kwitajnach koło Pasłęka, gościem wydarzenia był uczestnik VI edycji Hell's Kitchen, Jakub Wolski, który w tym roku odwiedzi Młynary

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Młynary, Natalia Garbaczewska

Lasy Państwowe i Nadleśnictwo Młynary zapraszają na warsztaty kulinarne "Smaczne z lasu", które odbędą się już 1 lipca 2023 r. w amfiteatrze w Młynarach. W programie m.in. pokazy kulinarne, degustacje, lekcje łucznictwa i atrakcje dla najmłodszych. Gościem wydarzenia będzie uczestnik VI edycji programu Hell's Kitchen, Jakub Wolski „Dziki SZEF”.
Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Roczniak, rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski i nadleśniczy Nadleśnictwa Młynary Krzysztof Widerski zapraszają na wydarzenie pod nazwą warsztaty kulinarne "Smaczne z lasu", które odbędą się w amfiteatrze w Młynarach.

Warsztaty kulinarne "Smaczne z lasu": Program wydarzenia
1 lipca, 13:00, amfiteatr w Młynarach


W programie m.in.: Występ sygnalistów myśliwskich zespół Lira, koncert zespołu „TARAKA”, pokaz kulinarny na żywo prowadzony przez uczestnika VI edycji programu Hell's Kitchen, Jakuba Wolskiego „Dzikiego SZEFA”, degustacja zupy myśliwskiej, pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego, pokaz sokolniczy oraz prezentacja psów myśliwskich.

Jakie jeszcze atrakcje przygotowali organizatorzy wydarzenia? To pokaz szlachetnej sztuki wabienia jeleni w wykonaniu pana Andrzeja Misiaka, mistrza Europy w wabieniu jeleni; pokaz drwali i degustacja wyrobów z dziczyzny marki „Dobre z Lasu”.

We wrześniu 2021 r. warsztaty kulinarne
We wrześniu 2021 r. warsztaty kulinarne
Fot. Nadleśnictwo Młynary, Natalia Garbaczewska
We wrześniu 2021 r. warsztaty kulinarne "Smaczne z lasu" odbyły się w Kwitajnach koło Pasłęka


Na miejscu na gości będzie również czekało stoisko edukacyjne ZO PZŁ w Elblągu, a dla najmłodszych niespodzianka - dmuchany plac zabaw i zajęcia z animatorami. Ponadto: pokaz ratowniczo-gaśniczy i prezentacja sprzętu prowadzona przez PSP w Pasłęku, pokaz sprzętu wojskowego prowadzone przez 9 Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej z Braniewa, promocja i degustacja wyrobów regionalnych, lekcje łucznictwa prowadzone przez Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej "Kuźnia Pruska", stoiska edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwa Młynary, Dobrocin, Orneta, Zaporowo, stoiska z rękodziełem.

Warsztaty kulinarne "Smaczne z lasu" - amfiteatr w Młynarach, 1 lipca 2023 od 13:00, wstęp wolny


Fot. Nadleśnictwo Młynary