Elbląg: W oczekiwaniu na odkryty basen. Dzieci kapią się w nowej fontannie

2023-06-28 15:41:19(ost. akt: 2023-07-02 05:40:32)

Autor zdjęcia: SM Elbląg

Dziś nastąpiło otwarcie fontanny w Ogrodzie Różanym w Parku Kajki. Natomiast już wczoraj strażnicy miejscy interweniowali wobec grupki chłopców, którzy zażywali kąpieli w tej fontannie. To najlepszy dowód na to, jak bardzo społecznie oczekiwana jest rewitalizacja kąpieliska miejskiego.
— Fontanny stanowią ozdobne elementy architektury i nie są przeznaczone do kąpieli. Woda w fontannach wygląda na czystą, ale w rzeczywistości nie nadaje do mycia, ani spożywania — może zawierać wiele bakterii i może być szkodliwa dla zdrowia — przekazuje straż miejska.

I dodaje: — Dziś słońce przystopowało, ale zaraz pojawi się z powrotem, więc zachęcamy do korzystania z kurtyn wodnych, w których woda ma otwarty obieg i jest bezpieczna dla zdrowia.


W Elblągu kurtyny działają (w zależności od pogody) w godz. 11-18 na:
- Starym Mieście: między Katedrą a Ratuszem,
- na placu Dworcowym,
- na placu Jagiellończyka.

Przypominamy również o zakazie kąpieli w obrębie mostu kolejowego przy ul. Junaków, a także w tzw. ciepłej wodzie przy ul. Mazurskiej.


Apelujemy o zachowanie rozwagi i przestrzeganie obowiązującego zakazu kąpieli, gdyż zgodnie z art. 55 Kodeksu Wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.
Fot. SM Elbląg

Fot. EG

Fot. EG