Picie pod chmurką coraz bardziej popularne? W Elblągu w jeden weekend Straż Miejska interweniowała 37 razy

2023-07-05 09:43:47(ost. akt: 2023-07-05 10:04:11)
W drugi weekend wakacji Straż Miejska w Elblągu interweniowała 37 razy wobec osób spożywających alkohol w miejscach publicznych

W drugi weekend wakacji Straż Miejska w Elblągu interweniowała 37 razy wobec osób spożywających alkohol w miejscach publicznych

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Gdzie można pić "pod chmurką"? Przypominamy, że napoje alkoholowe można spożywać wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Okazuje się, że elblążanie coraz częściej o tym zapominają. W drugi weekend wakacji Straż Miejska w Elblągu interweniowała aż 37 razy wobec osób spożywających alkohol w miejscach publicznych, to więcej interwencji niż rok temu.
— Za nami drugi weekend wakacji, podczas którego strażnicy interweniowali 37 razy wobec osób spożywających alkohol. Dla porównania w ubiegłe wakacje, w drugim weekendzie, strażnicy przeprowadzili 23 takie interwencje — przekazuje Straż Miejska w Elblągu.

Co grozi za picie alkoholu w miejscu publicznym?


— Choć pogoda sprzyja "piciu pod chmurką" przestrzegamy przed tym — za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym grozi stuzłotowy mandat, samo usiłowanie spożycia również jest karalne — wyjaśnia Straż Miejska w Elblągu.