Reklama


Boccia to prawdziwy sport i prawdziwe emocje



07/04/2010 14:22

W Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Elblągu odbyły się V Wojewódzkie Zawody w Boccie. W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego reprezentujących warsztaty terapii zajęciowej.





— Uczestnicy zawodów to osoby szczególnie wybrane, takie, które rzadko mają okazję biegać, czy uprawiać sporty wyczynowe — mówi Iwona Pietraszkiewicz, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Elblągu przy ul. Beniowskiego, organizator zawodów. — Uważam, że boccia jest dla naszych zawodników rewelacyjną formą zajęć ruchowych, ponieważ grać w nią może niemal każdy, niezależnie od ograniczeń fizycznych.
Boccia jest dyscypliną paraolimpijską, w którą gra się na boisku specjalnymi, skórzanymi bilami. W każdej rundzie rywalizują między sobą dwie drużyny, których zadaniem jest wyrzucenie swoich kuli w taki sposób, aby znalazły się jak najbliżej bili-matki.

To nie tylko gra zręcznościowa, ale także strategiczna — można przesuwać i wybijać kule przeciwnika.
— To profesjonalna, prawdziwa gra i prawdziwe emocje — twierdzi Iwona Pietraszkiewicz. — Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymują medale. Oni tym żyją i mają się czym chwalić — dodaje.
W bocci rywalizują trzyosobowe drużyny. Pozostali podopieczni warsztatów terapii — jak Irena i Marek z WTZ przy ul. Saperów w Elblągu dopingowali swoich kolegów.
— Zawody bardzo nam się podobają — cieszy się Irena. — Mamy nadzieję, że nasza drużyna wygra — dodaje Marek.



[gallery=4]777[/gallery]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TqS-mp7YqdY[/youtube]
AK

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama