Reklama

Dominika Figurska: Rano mam najwięcej energii

22/04/2011 11:25

Ranek to moja ulubiona część dnia. Wtedy mam najwięcej energii i siły by stawić czoła wszystkim przeszkodom i mam uśmiech na twarzy — mówi Dominika Figurska, pochodząca z Elbląga aktorka, którą ostatnio mogliśmy oglądać na deskach elbląskiego teatru w spektaklu "Boeing, boeing" Studio Buffo.

Pierwszy poważny sukces Dominika Figurska, pochodząca z Elbląga aktorka znana między innymi z serialu "M jak Miłość", zdobyła podczas Festiwalu Sztuki Słowa - Czy to jest kochanie?. Prezentację przygotowywała pod opieką Bożeny Sielewicz. Kilka dni temu mogliśmy ją oglądać na deskach elbląskiego teatru w spektaklu "Boeing, boeing" Studio Buffo.

— Zagrałaś taką rolę, która szczególnie przeżyłaś?


— Najbardziej się przeżywa to, co pierwsze. Kraków! Miałam taką swoją ukochaną rolę, rolę marzenie - mój debiut - Ofelia w Hamlecie. Znakomita obsada: Krzysztof Globisz w roli króla, Anna Dymna jako Gertruda, reżyserem był Krzysztof Jasiński. Praca nad postacią była trudna, była ogromnym wyzwaniem ale dała mnóstwo szczęścia i spełnienia. Chyba już nigdy żaden reżyser nie wyreżyseruje mi takiego zejścia ze sceny.

— Czy czujesz się pewnie w zawodzie?
— Jasne. Bardzo. Na pewno w kierunku spełnienia, satysfakcji, zamiłowania i możliwości łączenia przyjemnego z pożytecznym. Szczęściem jest tak trafić w życiu, żeby codziennie robić to, co się kocha. Jestem świadoma, że jeszcze wiele nauki przede mną, masa niespodzianek. Zawód aktora wymaga wszechstronności.

— Napadają Cię czasami myśli: "nie, dziś nie wejdę na scenę"?

— To taki rodzaj tremy. Mam ją zawsze, a przed występem na elbląskiej scenie miałam już od rana. "Boeing, boeing" zagraliśmy przeszło dwieście razy i nie powinnam się denerwować, a jednak emocje w Elblągu były intensywne. Teatr to relacje na żywo, tu i teraz. Pracy na żywym organizmie nigdy nie da się z góry przewidzieć. Każdy spektakl okupiony jest stresem.

— Jaki etap skończył się w Twoim życiu definitywnie?

— Okres studiów teatralnych. Natomiast otwartych całe mnóstwo.

— Narkotyk na "m" według Dominiki Figurskiej...

— Miłość.


— Ulubiona część dnia.

— Zdecydowanie poranek. Wcześnie kładę się spać i wcześnie wstaję. Rano mam najwięcej energii i siły by stawić czoła wszystkim przeszkodom i mam uśmiech na twarzy.
mz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama