Reklama

"Dzień Seniora" w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

26/10/2010 15:25

Dzisiaj (26.10) w Elblągu, tak jak w całym kraju, ZUS organizował "Dzień Seniora". Specjaliści odpowiadali na każde pytanie związane z zasadami przyznawania świadczeń, ich przeliczania, dokumentowania okresów składkowych i nieskładkowych.

— Tego dnia w naszych placówkach dyżurują eksperci, którzy odpowiadają na pytania dotyczące emerytur i rent. Można dowiedzieć się, jak starać się o świadczenie, jakie dokumenty są do tego potrzebne, jak udowodnić zarobki z okresów za które dokumentów brakuje — mówi Agnieszka Cybulska, rzecznik prasowy elbląskiego oddziału ZUS.

W tym roku goście, którzy odwiedzili elbląski oddział mieli m.in. okazję wysłuchać wykładów na temat "nowych" i "starych" zasad ustalania prawa do emerytur i o tym jak podwyższyć już przyznane świadczenie. 
Razem z ekspertami ZUS dyżurowali przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, Wydziału Społecznego Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz Uniwersytetu III wieku. Specjalnie z okazji dzisiejszej akcji został także przygotowany "Poradnik Seniora" z przydatnymi informacjami i wyjaśnieniami opracowanymi w przystępnej formie.

mh

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama