Reklama

Kolejne zwycięstwo. Meble Wójcik Elbląg
 — Grunwald Poznań
 30:26

20/10/2013 16:09

Faworytem byli elblążanie i w starciu z zajmującym w tabeli przedostatnie miejsce Grunwaldem nie zawiedli.



Meble Wójcik Elbląg — 
Grunwald Poznań
 30:26 (17:11)

MEBLE WÓJCIK: Rycharski, Plaszczak, Krawczyk — Malewski 7, Kupiec 6. Gryz 5, Bąkowski 2, Nowakowski 2, Malczewski 2, Kostrzewa 2, Ośko 1, Mazur 1, Maluchnik 1, Malandy 1, Spychalski. Kary 14 min.

Najwięcej bramek dla Grunwaldu: Martyński 9, Staniek 5, Guraj 4. Kary 8 min.


Spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy, którzy w 3. min po golach Mikołaja Kupca i Marcina Malewskiego wygrywali 2:0. Jednak ambitnie grający zespół ze stolicy Wielkopolski nie dawał za wygraną, w 13. min było nawet 7:6 dla niego, ale jak później się okazało, było to jego pierwsze i ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu. Od tego momentu "meblarze", dzięki dobrej grze w obronie i udanym interwencjom Henryka Rycharskiego, zdobyli sześć bramek z rzędu.


Po przerwie, po dwóch golach Kupca, przewaga elblążan wzrosła do ośmiu bramek (20:12). Gdy sędziowie odesłali na ławkę kar Jakuba Malczewskiego oraz Malewskiego, Grunwald odrobił trochę strat i przegrywał w 50. min pięciom golami. Elblążanie nie dali sobie odebrać zwycięstwa.


— Na początku meczu Grunwald był równorzędnym przeciwnikiem, więc było trochę szarpaniny z naszej strony. Musiało minąć trochę czasu, byśmy weszliśmy w dobry rytm meczowy — podsumował trener elblążan Grzegorz Czapla. — Nadal mamy nad czym pracować, bo popełniamy za dużo błędów indywidualnych.


Meble Wójcik w najbliższą środę zmierzą się z Warmią Traveland Olsztyn w Pucharze Polski (hala Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej, godz. 18). 
JK

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama