Seniorzy z zespołów śpiewaczych pokazali na żywo na suchaczańskiej plaży czym w ich życiu jest wspólne śpiewanie.
Do współzawodnictwa stanęło 16 zespołów. Suchaczańskie „Sasanki” – jako laureatki Seniorady-2011 w Ornecie wystąpiły poza konkursem. Poszczególne zespoły miały do dyspozycji maksymalnie 20 minut, aby jak najlepiej zaprezentować się publiczności i jury. I tak, w kolejności napływających zgłoszeń wystąpili: Ornecianie z Ornety, Promień z Górowa Iławeckiego, Wrzos z Braniewa, Kiwitczanki z Kiwit, Stokrotka z Pieniężna, Kapela Rogóżanie z Rogóża, Tolkmiczanki z Tolkmicka, Knieja ze Szczytna, Sentyment z Tolkmicka, Zakrzewianki z Elbląga, Warmianki z Fromborka, Ton-Lira z Braniewa, Tęcza Warmii z Braniewa, Pogrodzianki z Pogrodzia, Sonata z Braniewa i Fale ze Stegny. Prezentacje trwały pięć godzin. Każdy zespół porywał słuchających! Przed samą estradą zabawa była równie przednia. Tańce i pląsy barwnych postaci dawały niezwykłe tło całej imprezie oraz niepowtarzalny klimat. Przekonało się o tym wielu gości z Elbląga, którzy zaryzykowali przyjazd do Suchacza, na wiejską imprezę. Podczas trwającej Seniorady było kilka straganów z domowym jadłem (np. ze słynnymi cepelinami i pierogami) i mnóstwem słodkich wypieków pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Powodzeniem cieszyły się smażone flądry z frytkami, serwowane w dobrze przygotowanym namiocie gastronomicznym. Warto więc było przyjechać do Suchacza. Nie tylko na Senioradę, ale i na doskonałe jedzenie.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!