Reklama

Policjanci kontrolują gimbusy

18/11/2010 10:10

Sprawdzają między innymi stan techniczny oraz wyposażenie autobusów i trzeźwość kierowców — elbląscy policjanci wzięli pod lupę gimbusy, które kursują po powiecie elbląskim. I po pierwszych kontrolach zapewniają: rodzice nie mają powodów do obaw.

— Podczas rozpoczętej w miniony wtorek (16.11) akcji kontrolowany jest stan techniczny autobusu oraz trzeźwość kierującego. Policjanci sprawdzają też czy z dziećmi jedzie opiekun, czy wszystkie mają miejsca siedzące oraz czy autobus jest odpowiednio wyposażony — informuje młodszy aspirant Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jak dodaje Nowacki, policjanci kontrolują również, czy kierowcy przewożący dzieci nie przekraczają dozwolonej prędkości i czy autobus jest odpowiednio oznakowany.

Policjanci skontrolowali już osiem autobusów, które w powiecie elbląskim dowożą dzieci do szkół. Nie wykryli żadnych nieprawidłowości.

— Akcja wzmożonych kontroli potrwa do piątku, jednak policjanci w dalszym ciągu będą wyrywkowo sprawdzać te autobusy — dodaje Nowacki.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama