Reklama

Prezydent zawiadomił CBA o nieprawidłowościach w Szpitalu Miejskim

01/08/2012 09:59

Prezydent Elbląga zawiadomił Centralne Biuro Antykorupcyjne o nieprawidłowościach przy rozstrzyganiu konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Miejskim.

W uzasadnieniu napisano, że dyrektor szpitala wbrew obowiązującym przepisom powoływała siebie w skład komisji konkursowych . „(…) dopuściła się czynności preferujących jednego z oferentów przystępujących do konkursu, wywierając wpływ na rozstrzygnięcia Komisji nie tylko poprzez swój udział w pracach Komisji, ale poprzez wyraźne sugerowanie wyboru oferty znacznie droższej. Tego rodzaju zachowanie należy ocenić jako bezprawne uprzywilejowanie jednego oferenta przynoszące mu korzyść”.

Czytaj również: Dyrektorka szpitala miejskiego dyscyplinarnie zwolniona z pracy

Dodatkowo CBA zostało powiadomione o tym, że koordynator jednego z oddziałów Szpitala Miejskiego od 2010 roku miał zagwarantowane, niezależnie od pensji, do wyłącznej dyspozycji 13 tys. zł miesięcznie. Pismo do CBA w Białymstoku zostało wysłane 31 lipca br.
UM w Elblągu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama