Reklama

Przed sezonem. Remis Olimpii z Arką, porażka Concordii z Wigrami

30/01/2014 17:32

W ramach przygotowań do sezonu piłkarze Olimpii Elbląg rozegrali czwarty mecz kontrolny. W Gdyni zremisowali z tamtejszą I-ligową Arką 2:2. Przybywający na 9-dniowym zgrupowaniu kondycyjno-szkoleniowym w Olecku piłkarze Concordii Elbląg pod okiem hiszpańskiego trenera Jesusa Vincente Gimeneza rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Przeciwnikiem elblążan był jej rywal z II-ligowych potyczek Wigry Suwałki.

Arka Gdynia – Olimpia Elbląg 2:2 (2:0)
1:0, 2:0 — Szubert (15,38), 2:1, 2:2 — Kołosow (52,75)
OLIMPIA: Zoch (46 Imianowski) — Sambor (46 Molga), Ichim (46 Czerniewski), Lewandowski, Ressel (46 Skierkowski), Stępień (65 Maciążek), Pietrewicz (46 Wojtkiewicz), Nowosielski (40 Piotrowski),Kopycki (46 Zieliński), Kołosow.


Gospodarze mieli całkiem udany początek spotkania. Już w 12 min po strzale Mateusza Szwocha, groźnie było pod bramką Olimpii. Trzy minuty później gdynianie wykorzystali nieporozumienie w defensywie elbląskiej i po uderzeniu Michała Szuberta, miejscowi objęli prowadzenie. Ten sam zawodnik jeszcze do przerwy podwyższył rezultat. I-ligowcy mogli zdobyć jeszcze jednego gola, ale Marcus da Silva nie wykorzystał rzutu karnego.
W drugiej części spotkania bardziej efektywni byli elblążanie. Olimpia zdołała odrobić straty z pierwszej części meczu, a to za sprawą Antona Kołosowa, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
— To było wyrównane spotkanie — stwierdza drugi trener elbląskiej drużyny Dariusz Kaczmarczyk. — W pierwszej połowie dominowała Arka, w drugiej części meczu to my przeważaliśmy. Remis nikogo nie krzywdzi.

Wigry Suwałki – Concordia Elbląg 2:1 (1:0)
1:0 — Drągowski (12), 1:1 — Haro (60), 2:1 — Drągowski (66)
CONCORDIA: Hrynowiecki (46 Matłoka) — Tomczuk, Broniarek, Carlos, Nakatani, Haro, Lewandowski, Juanma, Fujikawa, Fauro, Zapata. Grali jeszcze: Lubiejewski, Nowakowski, M. Lisicki, R. Lisicki, Galeniewski, Song


Spotkanie, ze względu na trudne warunki atmosferyczne, rozegrane zostało na pełno wymiarowym boisku w hali w Mariampolu (Litwa). W zespole elbląskim w którym występuje już 5 hiszpańskich piłkarzy dołączył kolejny Raul Haro oraz drugi Japończyk Nakatani. Ponadto zadebiutował Piotr Robakowski (Arka Gdynia).
Mecz rozpoczął się po myśli Wigier, którzy w 12 min objęli prowadzenie, ze strzału z rzutu wolnego z 18 metrów egzekwowanego przez Karola Drągowskiego. Elblążanie, grali cały czas ofensywnie i kwadrans po przerwie doprowadzili do wyrównania. Podanie Hectora Fauro strzałem z pola karnego pod poprzeczkę sfinalizował Raul Haro. Wynik meczu ustalił Drągowski, kiedy to po rzucie rożnym Sławomira Bujalskiego, piłkę z 8 metrów skierował głową do siatki.
JK

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama