Reklama

Ścianka wspinaczkowa to rozrywka dla osób w każdym wieku

11/07/2012 18:22

Na ściankę przychodzą osoby w każdym wieku. Elblążanie chcą tutaj przede wszystkim się sprawdzić i spróbować czegoś nowego. Jednak wielu z nich wraca potem do nas ze znajomymi — mówi Bartosz Chrząstkowski, operator ścianki wspinaczkowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sienkiewicza w Elblągu.

Jedno wejście na ściankę kosztuje pięć złotych. Za całodzienną zabawę należy zapłacić 12 złotych. 

— W weekend cena jest o trzy złote wyższa — dodaje Bartosz Chrząstkowski. — Dodatkowo należy zapłacić dwa złote za uprząż. 

Chociaż ścianka otwarta jest już od pół roku, codziennie na miejscu pojawiają się kolejni miłośnicy mocnych wrażeń.

— Ja bywam tutaj regularnie, nawet kilka razy w tygodniu, ale dziś przyszedłem z synem i znajomym, który przyjechał z Anglii — mówi Przemysław Kurczewski. — Chciałem im pokazać, jaką radość daje osiągnięcie zaplanowanego celu. Mam nadzieję, że zachęcę ich do wspólnego, aktywnego spędzania czasu. 
Ścianka wspinaczkowa jest idealnym miejscem do przełamania lęku wysokości, także dla najmłodszych.

— Łatwo jest wejść, ale bałem się podczas schodzenia — mówi 8-letni Leon. — Musiałem schodzić bardzo wolno. Pomimo strachu spodobało mi się i na pewno jeszcze tu wrócę. 


Wspinalnia, oprócz ścianki wspinaczkowej, udostępniła również jaskinię Trolla.
— Wejście do niej kosztuje 5 zł — informuje Krystian Radzewicz, operator ścianki wspinaczkowej. — Jaskinia to zbiór korytarzy, gdzie trzeba się przeciskać i czołgać. Jest to atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Tomasz Szypniewski

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do piątku od 16 do 22

W weekend od 11 do 22.

[gallery=4]33405[/gallery]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=47XD8BZfTUA[/youtube]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama