Reklama

Stał na stole, na szyi miał pętlę. Policjanci uratowali 20-latka

17/01/2011 09:46

Kiedy policjanci wyważyli drzwi i wpadli na strych, 20-letni mężczyzna stał na stole i miał założoną pętlę na szyi. Funkcjonariusze zaczęli rozmawiać z mężczyzną, a po chwili sprowadzili go ze stołu. Nie wiadomo dlaczego mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Został przewieziony do szpitala.

Sytuacja rozegrała się w niedzielę (16.01) około godz. 20 w jednym z budynków w elbląskiej dzielnicy Osiek. Tam mieszkańcy wezwali policyjny patrol, do mężczyzny, który miał usiłować popełnić samobójstwo.

— Po otrzymaniu wezwania od dyżurnego policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Gdy byli już przed domem wskazano im strych budynku, na który udał się 20-letni mężczyzna, mówiąc wcześniej, że się powiesi — informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Funkcjonariusze pobiegli na górę, jednak drzwi prowadzące na strych były zamknięte. Mundurowi wiedzieli od sąsiadów, że drzwi chwilę wcześniej zamknął 20-latek.
— Nie było czasu na zastanawianie się i wzywanie strażaków, którzy zwykle w takich przypadkach wyważają drzwi specjalnym łomem. Po kilku solidnych kopnięciach drzwi ustąpiły przed policyjnymi ciężkimi butami — dodaje Krzysztof Nowacki.

Na strychu znajdował się 20-latek z założoną na szyję pętlą. Funkcjonariusze najpierw podjęli próbę rozmowy, a następnie sprowadzili mężczyznę stojącego na stole na podłogę. Wcześniej wezwano na miejsce karetkę pogotowia.

20-latek został przewieziony do szpitala. Obecnie jest pod opieką lekarzy. Nie wiadomo dokładnie co skłoniło go do podjęcia próby samobójczej. Wiadomo jednak, że do uratowania mężczyzny przyczyniło się szybkie powiadomienie policji przez sąsiadów oraz błyskawiczne i stanowcze działanie interweniujących funkcjonariuszy.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama