Reklama

Start Elbląg wygrał z KSS w Kielcach 26:24

13/03/2013 18:22

Po fatalnej serii ośmiu meczów bez wygranej nadszedł czas na zwycięstwo. Piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały w środę (13.03) na zakończenie rundy zasadniczej KSS w Kielcach 26:24 (11:14).

W Kielcach od początku prowadziły gospodynie, które powoli, systematycznie powiększały swoją przewagę. Po 10 minutach jeszcze był remis 4:4, ale wystarczył kolejny kwadrans, żeby uciekły aż na cztery bramki (13:9).

Po zmianie stron elblążanki wzięły się za odrabianie strat. W 50. min przegrywały już tylko 20:21, a w ostatnich 10 minutach zachowały na tyle sił, by rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść.

Wiadomo więc, że Start do gry w grupie spadkowej (o miejsca 9-12) przystąpi z najwyższego miejsca i z dorobkiem 18 pkt. Jego rywalami w ostatniej części sezonu będą Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Ruch Chorzów i Sambor Tczew. Pierwsze mecze zaplanowane są na 6-7 kwietnia, a ostatnie na 11 maja. Z superligi definitywnie spadnie zespół, który zajmie ostatnie miejsce. Drużyna z przedostatniej pozycji zagra w barażu z I-ligowcem o pozostanie w elicie.

KSS Kielce
 — Start Elbląg
 24:26 (14:11)

Start
: Dzhukeva, Kędzierska — Matouskowa, Białoszewska 2, Cekała 1, Wolska 6, Janaczek, Jędrzejczyk 5, Szymańska 7, Aleksandrowicz 4, Karwecka 1. Kary 6 min

Najwięcej bramek dla KSS: Drabik 8, Skrzyniarz 6, Paszowska 6. Kary: 4 min


Inne mecze 22. kolejki: środa: Łączpol Gdynia — Politechnika; sobota: Pogoń Szczecin — Piotrcovia Piotrków Trybunalski (15.30), Zagłębie Lubin — Ruch Chorzów (15.30), KPR Jelenia Góra — Sambor Tczew (16.30), SPR Lublin — Olimpia-Beskid Nowy Sącz (17).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama