Reklama

Turniej Tańca Bażant. Najmłodsi po raz pierwszy wyszli na parkiet

29/04/2012 15:04

Tańczyło się bardzo fajnie. Nie było tak trudno. Dzisiaj biją mi brawo mama, wujek i ciocia — mówiła po swoim występie 6-letnia Weronika z Przedszkola nr 6 w Elblągu.
W minioną sobotę w Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu rozegrany został Turniej Tańca "Bażant 2012".

W turnieju dla początkujących tancerzy udział wzięły reprezentacje kilku elbląskich przedszkoli, dzieci ze szkół podstawowych, a także podopieczni Centrum Tańca "Promyk".


— Gościmy tu dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tańcem — informuje Piotr Beńko, instruktor tańca w elbląskim klubie "Jantar". — Dziś mają się przede wszystkim dobrze bawić. Takie turnieje pozwalają im sprawdzić się przed większą publicznością. Dla wielu młodych adeptów sztuki tanecznej może to być furtka do wielkiej kariery.

Podczas występów młodzi tancerze zaprezentowali m.in. walc angielski, polkę, kubańską cha-chę, makarenę czy taniec nowoczesny. 
— Było bardzo fajnie i chcę dalej tańczyć — mówi 6-letni Adrian z CT "Promyk". — Podoba mi się w tańcu wszystko.

— Zależy nam, aby zachęcić najmłodszych do spróbowania swoich sił w tańcu — wyznaje Joanna Karpiuk, specjalista ds. organizacji i imprez w "Promyku". — Dziś miała być przede wszystkim zabawa i wydaje mi się, że się udało. Liczymy na to, że dzięki takim spotkaniom uda się odciągnąć najmłodszych od telewizji czy internetu i zachęcić do aktywnego spędzania czasu wolnego.
Michał Szypniewski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama