Reklama

Wicelider za mocny dla elblążanek

. Orzeł Elbląg — Joker Świecie 0:3

07/11/2011 15:35

Siatkarki II-ligowego Orła E. Leclerc Elbląg przegrały w sobotę przed własną publicznością z Jokerem Świecie 0:3.

— Musieliśmy zagrać bez kontuzjowanych Moniki Jabłońskiej i Moniki Tchórzewskiej, co znacznie odbiło się na naszej grze — stwierdza trener gospodyń Andrzej Jewniewicz. — Chociaż przegraliśmy z zespołem, który walczy o awans, to jestem w pełni usatysfakcjonowany występem moich zawodniczek. Robiły co mogły, grały ambitnie, ale nie były w stanie pokonać rywalek ze Świecia, z których kilka ma za sobą już występy w I lidze.


W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 5:5. Później Joker, dzięki dobrej zagrywce i atakowi, zdobył siedem punktów z rzędu, wyszedł na prowadzenie 12:5 i siedmiopunktową przewagę utrzymał do końca seta.

W drugim secie w zespole gospodyń dobrze zaczął funkcjonować blok, co sprawiło, że wyrównana gra toczyła się do wyniku 12:12. Trzecia partia zaczęła się po myśli elblążanek. Te prowadziły już 4:0, jednak nie potrafiły długo utrzymać tej przewagi, po kilkunastu kolejnych akcjach przegrywały 9:10 i już do końca prowadziły siatkarki ze Świecia.
JK



E. Leclerc Orzeł Elbląg — 
Joker Świecie 
0:3 (-18, -18, - 20)
Orzeł: Gierszewska, Waszak, Tracz, Białczak, Cieżyńska, Krypska, Wąsik (libero). na zmianę wchodziły: Bąk, Sosnowska, Zaporowicz, Adamkowska, Korzeniowska





Pozostałe wyniki: Gedania Gdańsk — RSMS Police 3:1, Pałac II Białystok — Piast Szczecin 0:3, Czarni Słupsk — Energetyk Poznań 0:3, Sokół Mogilno — Zawisza Sulechów 0:3, w meczu awansem Zawisza — Czarni 3:0.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama