Reklama

Zaściankowa dzielnica Elbląga zaczyna się powoli zmieniać

11/12/2011 16:49

Po wielu latach, w końcu zaczęło się coś dziać na Zatorzu. Wymieniono nawierzchnię asfaltową na ul. Skrzydlatej, powstaje Orlik przy Szkole Podstawowej nr 14, część przystanków autobusowych została zmodernizowana, zamontowano bankomat przy Biedronce... — wylicza Roman Kochanowski, prezes Stowarzyszenia Elbląskie Zatorze.



— Ostatnio jakoś mało mówi się o działaniach Stowarzyszenia Elbląskie Zatorze. Zrobiliście sobie przerwę?

— Tak to może wyglądać. Mamy również prywatne życie, a w stowarzyszeniu działamy społecznie, więc nie na wszystkie sprawy starcza nam czasu. Po szumie medialnym, jaki miał miejsce po powstaniu pierwszego w Elblągu dzielnicowego stowarzyszenia przyszedł czas na zwykłe, przyziemne sprawy.

— To znaczy jakie?

— Stowarzyszenie nie miało swojej siedziby, siedziby na Zatorzu, gdzie każdy mógłby przyjść i porozmawiać. Prawdopodobnie wkrótce się to zmieni, ponieważ jesteśmy w trakcie pozyskania pomieszczenia. Po podpisaniu umowy podamy do publicznej wiadomości godziny dyżurów i miejsce gdzie będzie można nas znaleźć.

— A teraz gdzie was można znaleźć?

— Kontakt do nas podany jest na stronie zatorzanie.pl, tam także znajduje się status stowarzyszenia oraz wszelkie informacje o naszej dzielnicy.

— Powstaliście po to, by mieszkańcom żyło się lepiej. Żyje się lepiej? Odczuwacie zmiany?

— Po wielu latach, w końcu zaczęło się coś dziać na Zatorzu. Wymieniono nawierzchnię asfaltową na ul. Skrzydlatej, powstaje Orlik przy Szkole Podstawowej nr 14, rozpoczęły się prace związane z odwodnieniem Zatorza, część przystanków autobusowych została zmodernizowana, zamontowano bankomat przy Biedronce... Zaściankowa dzielnica Elbląga zaczyna się powoli zmieniać, z czego bardzo się cieszymy. Jest jeszcze wiele ważnych spraw, które powinny się zmienić, a najważniejsze z nich, to jak zwykle wiadukt nas torami i zjazd na "siódemkę".


— Jakie macie plany na przyszłość? Co jeszcze chcecie zrobić?

— Przede wszystkim chcemy służyć społeczeństwu naszej dzielnicy, rozwiązywać problemowe sprawy Zatorza i w dalszym ciągu realizować cele zawarte w statucie Stowarzyszenia Elbląskie Zatorze. Już rozpoczęliśmy przygotowania do II Festynu Rodzinnego na Zatorzu. Korzystając z okazji chciałbym ogłosić konkurs dla wszystkich mieszkańców Zatorza, niezależnie od wieku. Chodzi stworzenie projektu loga Stowarzyszenia Elbląskie Zatorze, dowolną techniką. Mogą to być rysunki dzieci, projekty komputerowe... Zależy nam, by logo było identyfikowane z naszą dzielnicą, dlatego prosimy o pomoc mieszkańców Zatorza. Prace można przesyłać na adres: [email protected] do 31 grudnia. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie zatorzanie.pl. 
Na autora najciekawszego projektu czeka nagroda.

sw

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama