Reklama

Znajdź pracę w wakacje z elbląskim OHP

07/07/2012 15:53

Wakacje nie wszystkim kojarzą się z czasem beztroski i laby. Są wśród młodych ludzi i tacy, którzy starają się jak najlepiej spożytkować czas wolny i próbują znaleźć sobie jakieś zajęcie na okres przerwy w nauce.

Ci, którzy aktywnie poszukują pracy stałej, pracy sezonowej, dorywczej lub pracy na wakacje, mogą się zwrócić z prośbą o pomoc do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży działającym przy OHP. Można tam uzyskać wiele informacji nt. jak i gdzie szukać zatrudnienia, a przy odrobinie szczęścia od razu znaleźć odpowiednią ofertę pracy dla siebie. Doradcy zawodowi OHP chętnie służą pomocą na miejscu osobom, które chciałyby skorzystać z poradnictwa lub doradztwa zawodowego.

Jednym z naszych podstawowych celów jest zapewnienie młodemu pokoleniu możliwości pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym - mówi Dorota Sieńczak, z-ca komendanta Środowiskowego Hufca Pracy w Elblągu. - Ochotnicze Hufce Pracy kierują również ofertę do młodych ludzi, z problemami szkolnymi i wychowawczymi.


W jednostkach OHP młodzież może uzupełnić wykształcenie na poziomie gimnazjum i szkoły zawodowej, zdobyć kwalifikacje zawodowe, jak również tak bardzo potrzebne w przyszłej pracy doświadczenie zawodowe. Zależnie od oczekiwań, potrzeb i możliwości młodzież może wybrać hufce w miejscu zamieszkania, jeśli takie znajdują się w pobliżu lub skorzystać z jednostek OHP z zakwaterowaniem.

- Warto zauważyć, że dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej pobyt w internacie i wyżywienie są nieodpłatne - informuje Sieńczak. - W rozwiązywaniu kłopotów młodzieży, życzliwie pomagają w OHP doświadczeni wychowawcy, pedagodzy i instruktorzy. Każdy, kto zgłosi się do nas, może liczyć na pomoc przy wyborze tzw. „ścieżki kariery” tj. drogi kształcenia najbardziej odpowiadającej jego oczekiwaniom i preferencjom.

Oprócz nauki i pracy OHP oferuje także ciekawe formy spędzania wolnego czasu, możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. OHP zaprasza do swojej siedziby w Elblągu przy ul. Junaków 5. Tel. kontaktowy (55) 233-20-38.
kmf

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama