Elbląska policja i funkcjonariusze CBŚ rozbili gang handlarzy narkotyków
2010-03-18 00:00:00

Elbląscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego rozbili gang zajmujący się handlem narkotykami na dużą skalę. Za kratki trafiło sześć osób, zabezpieczono również w sumie aż 12 kg marihuany i kokainy o czarnorynkowej wartości prawie 400 tys. złotych.
To było zaplanowane i bardzo precyzyjne uderzenie w dilerów narkotyków. 10 marca na krajowej siódemce w okolicach Kazimierzowa policjanci zatrzymali kuriera narkotykowego. 25-letni mężczyzna przewoził 1,2 kg marihuany.
   — Dodatkowo w jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 100 gram kokainy — informuje kom. Anna Fic, rzecznik KWP w Olsztynie.
Dzień później doszło do kolejnych zatrzymań. W nocy funkcjonariusze CBŚ zatrzymali trzech mieszkańców Pisza w wieku 23 i 24 lata. W samochodzie, którym podróżowali, policjanci znaleźli około 1 kg marihuany. Cała trójka już wcześniej była notowana za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotykowe.
Do następnych zatrzymań doszło w miniony wtorek w Elblągu.
— Policjanci ustalili, że w jednym z domów mogą znajdować się narkotyki — informuje kom. Fic.
Na teren posesji funkcjonariusze weszli około godz. 21.   Na miejscu zabezpieczono dwa worki foliowe, w których znajdowało się 10 kg marihuany. Do policyjnej celi trafił 29-letni mężczyzna oraz 25-letnia kobieta — wcześniej nie byli karani. 
— Wszyscy zatrzymani w tych sprawach zostali tymczasowo aresztowani — informuje Anna Fic. — Za wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi im do 10 lat więzienia. 
Policjanci nadal pracują nad ustaleniem źródła pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz to, gdzie narkotyki miały trafić.  
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
Tagi: aa