środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Dwie interwencje strażaków nad rzeką Elbląg. Martwy dzik i pies w wodzie

2017-03-22 10:07:48 (ost. akt: 2017-03-22 10:28:54)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Dwukrotnie elbląscy strażacy interweniowali we wtorek w związku z martwymi zwierzętami, które zostały zauważone w rzece Elbląg. Najpierw z rzeki wyłowiono martwego dzika, a godzinę później psa.

Pierwszy raz strażacy zostali wezwani na Bulwar Zygmunta Augusta we wtorek (21.03) przed godz. 16. Spacerowicze zauważyli w rzece Elbląg między mostami martwego dzika. Strażacy przy wykorzystaniu łodzi odholowali truchło na brzeg i wyciągnęli z wody.

Niewiele ponad godzinę później strażacy kolejny raz zostali wezwani na starówkę. Tym razem zgłoszenie dotyczyło martwego psa, którego zauważono również między mostami na Starym Mieście. Strażacy wydobyli zwierzę na brzeg.

W najbliższą sobotę (25.03) zaplanowana jest akcja sprzątania śmieci z rzeki Elbląg pod nazwą "Czysta rzeka, czysty Elbląg"
— Ogromna ilość wyrzucanych i naniesionych przez ostatnią cofkę śmieci, zalega wzdłuż brzegów, bardzo szpecąc miasto, zakłóca przyjemność wiosennych spacerów i skutecznie zniechęca do jego odwiedzania przyjezdnych — piszą organizatorzy.
Chętni powinni stawić się w sobotę o godz. 11 przy budynku Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Warszawskiej. Uczestnicy będą wybierali śmierci z rzeki przemieszczając się na kajakach, a pozostałe osoby będą penetrowały brzeg rzeki.

Akcja odbędzie się bez względu na pogodę i potrwa około półtorej godziny.

Obrazek w tresci


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #2206813 | 188.47.*.* 22 mar 2017 17:00

    oczekujemy informacji czy dzik nie był chory na ASF

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz