Gwiazdy tańca na elbląskim parkiecie

2017-10-06 18:06:14(ost. akt: 2017-10-06 15:38:58)

Autor zdjęcia: nadesłane przez CSE Światowid

Przez trzy dni, od 13 do 15 października, w Elblągu rywalizować będą tancerze z niemal całego świata. Jak co roku w październiku organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP.
Gwiazdami sobotniej gali będą czterokrotni mistrzowie świata, złoci medaliści The World Games we Wrocławiu - para Rock'n'Rolla akrobatycznego Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło. Są to czterokrotni Mistrzowie Świata w Rock'n’Rollu Akrobatycznym, Mistrzowie Europy oraz wielokrotni Mistrzowie Polski.

- Zaprosiliśmy ich, ponieważ Rock’n’ Roll akrobatyczny jest jedną z bardziej widowiskowych dyscyplin – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, które jest organizatorem turniejów. – A nikt na świecie nie tańczy rock and rolla tak, jak Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło. Zresztą udowodnili to nie raz, zdobywając czterokrotnie mistrzostwo świata i potwierdzili zwyciężając w tym roku na 10. Światowych Igrzyskach Sportowych.

Przypomnijmy, mistrzowska para miała wystąpić z pokazem podczas ubiegłorocznej edycji MFT „Baltic Cup”. Para miała przyjechać prosto z World Masters RR & BW Main Class - Pucharu Świata w Graz w Austrii, jednak wówczas tancerzom nie udało się znaleźć transportu do kraju, który zapewniłby im możliwość pokazania się w Elblągu i ich występ został odwołany. Tym razem się udało.

- Rock’n’Roll zobaczymy w sobotę, a w niedzielę zapraszamy na pokaz gimnastyki artystycznej – dodaje Antoni Czyżyk. – Mówimy o naszym turnieju festiwal, bo podczas jego trwania na parkiecie, oprócz tańców standardowych i latynoamerykańskich, pokazujemy także inne sporty taneczne. Mam nadzieję, że nasza publiczność będzie zadowolona.

Przed publicznością zgromadzoną na hali przy alei Grunwaldzkiej wystąpi w niedzielę Reprezentacja Polski Seniorek w układach zespołowych w gimnastyce artystycznej.

Będą to uczestniczki Mistrzostw Świata i Pucharów Świata. Młody zespół, który z roku na rok poprawia swoje osiągnięcia na arenie międzynarodowej, tworzą: Julia Derus, Aleksandra Majewska, Aleksandra Wlaźlak, Julia Chochól i Alicja Guja. Dodatkowo wraz z nimi wystąpi aktualna Mistrzyni Polski Seniorek, brązowa medalistka programu telewizyjnego Super Dzieciak, nadzieja polskiej gimnastyki artystycznej - Natalia Kozioł, zawodniczka Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej Gdynia.

Współorganizatorami MFT „Baltic Cup” są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany będzie ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Do niedzieli, 8 października, trwa promocja biletów na trybuny, zakupionych w kasie CSE „Światowid”. Bilety, poza promocją, można także zarezerwować i kupić on-line na stronie http://www.balticcup.swiatowid.elblag.pl/aktualnosci/24,kup-bilet-na-festiwal/. Dostępne będą również podczas trwania Festiwalu w kasie hali przy al. Grunwaldzkiej.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski