OSP w Krzewsku wspiera pogorzelców z Nowej Białej [ZDJĘCIA]

2021-09-13 14:00:38(ost. akt: 2021-09-13 10:44:51)

Autor zdjęcia: OSP Krzewsk

Chyba wszyscy słyszeli o pożarze w Nowej Białej, do którego doszło w czerwcu tego roku. Płomienie zniszczyły kilkadziesiąt budynków mieszkalnych, a dach nad głową straciło ponad 100 osób. Na pomoc pogorzelcom ruszyli m.in. strażacy ochotnicy z OSP Krzewsk.
Pomysłodawcami zbiórki darów dla osób, które ucierpiały w pożarze, byli druhowie Zbigniew Rutkowski i Bartosz Lasek, który odpowiedzialny był również za logistykę związaną z transportem zebranych produktów na drugi koniec Polski.

Chcieliśmy pomóc od pierwszej chwili, w której dowiedzieliśmy się o tragicznym pożarze, jednakże — aby wszystko przeprowadzić tak, jak trzeba — zaczęliśmy od kontaktu z Gminą Nowy Targ oraz Sołectwem Nowa Biała. Dopiero po sprecyzowaniu potrzeb przystąpiliśmy do właściwych działań — rękoma Krzysztofa Prochery wykonaliśmy grafiki i plakaty, a także nagłośniliśmy sprawę w niezawodnych elbląskich mediach — przekazuje Piotr Sobka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku.

I dodaje: — Na odzew ze strony naszych strażaków nie trzeba było długo czekać — wielu naszych druhów i druhen przekazało rozmaite dary lub środki finansowe.

Za wewnętrzną zrzutkę i zakupy odpowiadali Dawid Kozupa, Michał Piasek i Piotr Sobka. Ten ostatni zajął się także promowaniem informacji o zbiórce na terenie gminy i koordynacją współpracy ze sklepami w Markusach i Żurawcu.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Niosą pomoc każdego dnia

Niosą pomoc każdego dnia


Dziękujemy za wystawienie naszych kącików na dary oraz wywieszeniu plakatów na terenie sklepów. Mieszkańcy gminy korzystali przede wszystkim właśnie z punktów zlokalizowanych w tych sklepach. Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w akcję! — przekazują ochotnicy.