Andrzej Śliwka o programie "Lokalna półka": Propozycja wychodzi naprzeciw tego, czego chcą konsumenci

2023-09-07 17:03:00(ost. akt: 2023-09-07 17:09:20)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Propozycje programowe PiS wynikają z rozmów, które prowadzimy z Polakami; ta propozycja wychodzi naprzeciw tego, czego chcą konsumenci - powiedział w środę w Polsat News wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, odnosząc się do zaprezentowanego przez PiS programu "Lokalna półka".
W środę na Twitterze PiS poinformowano o programie "Lokalna półka". "Trzeci konkret PiS to program +Lokalna półka+, czyli obowiązek, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców. Wzmocni to pozycję lokalnych dostawców względem innych ogniw łańcucha dostaw żywności, a także ułatwi dostęp konsumentów do produktów wytworzonych przez mniejszych, również lokalnych producentów" - podało na Twitterze PiS.

Zapytany o tę kwestię w Polsat News wiceminister Andrzej Śliwka zaznaczył, że propozycje programowe PiS wynikają z rozmów, które prowadzone są z Polakami.

"Sukcesywnie realizujemy program PiS, program, który wspólnie piszemy z Polakami. Myślę, że ta propozycja programowa, która dzisiaj padła - a jest to trzecia propozycja w tym tygodniu - jest tą propozycją, która wychodzi naprzeciwko tego, czego chcą konsumenci, czyli my wszyscy" - podkreślił Andrzej Śliwka.

Dodał, że polscy rolnicy będą zadowoleni z tego, że będą mogli dostarczać produkty. "My jako odbiorcy będziemy mieli pewność, że ktoś, kto produkuje, czy też piecze chleb będzie mógł dostarczać ten chleb" - powiedział wiceszef MAP.

Doradca prezydenta, b. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wskazał w opublikowanym na Twitterze filmie, że "ta zmiana dotyczy każdego Polaka, bo każdy z nas uwielbia smaczną, zdrową, polską żywność". "Dlatego wprowadzamy program +Lokalna półka+ - zobowiążemy sieci handlowe do współpracy z lokalnymi producentami żywności" - powiedział.

"Koniec z niskiej jakości warzywami i owocami. Koniec z zyskiem za wszelką cenę. Najważniejsza musi być jakość żywności i zdrowie klientów" - podkreślił. Jak mówił, na programie zyskają i rolnicy, i klienci.

PAP


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Maja #3111604 8 paź 2023 18:44

  Ważne aby słuchać ludzi - w tym tkwi sekret udanych rządów. Właśnie dlatego zagłosuję na Andrzeja Śliwkę.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Paulina #3111476 4 paź 2023 21:15

  Bardzo podoba mi się, że PiS tak słucha ludzi. Właśnie dlatego 15 października chcę oddać głos na Pana Andrzeja Śliwkę.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Jolanta #3111387 2 paź 2023 13:09

  kogo jak kogo, ale Pana Andrzeja nie może zabraknąć w polskim rządzie

  odpowiedz na ten komentarz

 4. KamilS #3111360 2 paź 2023 12:38

  I to jest kandydat, na którego chętnie oddam swój głos!

  odpowiedz na ten komentarz

 5. KasiaL #3111337 1 paź 2023 19:19

  co jak co, ale trzeba przyznać, że naprawdę słuchają oni ludzi i potrzeb społeczeństwa - jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej - zbliżają się wybory, głos na Andrzeja Śliwkę nie będzie głosem straconym!

  odpowiedz na ten komentarz