Fontanna przy ul. 1 Maja już działa, iluminacje świetlne jeszcze nie

2023-09-11 09:10:30(ost. akt: 2023-09-11 17:27:27)

Autor zdjęcia: EG

Niedawno zmodernizowana fontanna przy ul. Maja została już ponownie uruchomiona.
Inwestycja dotycząca budowy nowej fontanny i montażu iluminacji świetlnej kosztowała 976 tys. zł. Fontanna znów została napełniona wodą, na włączenie iluminacji świetlnych jeszcze trochę poczekamy. Ich uruchomienie zaplanowane jest podczas oficjalnego otwarcia fontanny, które ma nastąpić już niebawem.

Zmodernizowana fontanna szybko przyciągnęła najmłodszych, którzy się w niej pluskali.

Straż miejska przypomina jednak, że fontanny stanowią ozdobne elementy architektury i nie są przeznaczone do kąpieli. Woda w fontannach wygląda na czystą, ale w rzeczywistości nie nadaje do mycia, ani spożywania — może zawierać wiele bakterii i może być szkodliwa dla zdrowia.

Dodajmy, że zgodnie z art. 55 Kodeksu Wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.

Mieszkańcy Elbląga mają sprzeczne opinie na ten temat. Jedni rozumieją zagrożenie wynikające z kąpieli w fontannie, w której woda ma obieg zamknięty, inni patrzą na to przez palce i wskazują, że do czasu aż w Elblągu nie zostanie wyremontowane kąpielisko miejskie, dzieci będą szukały ochłodzenia w fontannach.