Pierwsze próby dewastacji tężni w parku Traugutta

2023-11-06 13:17:12(ost. akt: 2023-11-06 18:12:35)

Autor zdjęcia: Anna Posacka

Jeszcze nie nastąpiło oficjalne otwarcie tężni solankowej w parku Traugutta dla mieszkańców, a niestety już odnotowano pierwsze próby jej dewastacji.
— W miniony weekend na obiekcie stwierdzono już pierwsze próby dewastacji. Pojawiły się napisy na konstrukcji tężni, wandale próbowali uszkodzić niektóre elementy techniczne i wyrwali część gałązek, po których spływa solanka — poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Rozruch tężni solankowej w parku Traugutta — przypomnijmy — nastąpił w miniony piątek.

— Wszystkie urządzenia pracują prawidłowo. Na wiosnę wykonawca uporządkuje teren wokół tężni po sezonie zimowym i dokona kolejnego rozruchu — już na sezon — przekazał Łukasz Mierzejewski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Obiekt został już zabezpieczony na okres zimowy, a samo uruchomienie tężni dla mieszkańców zaplanowano na wiosnę 2024 roku.

Kiedy dokładnie planowane jest uruchomienie tężni? Najprawdopodobniej w kwietniu 2024 roku. Jednak ostateczny termin otwarcia tężni będzie ściśle związany z panującymi warunkami pogodowymi.

— Minimalna temperatura dla pracy tężni to minimum +5°C zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia — tłumaczy Łukasz Mierzejewski.

Miejmy nadzieję, że tężnia nie podzieli losu figurki Piekarczyka na Moście Wysokim, który od samego początku musi walczyć z wandalami o swoją wędkę.

Apelujemy do mieszkańców o rozwagę i szacunek dla naszego wspólnego miejskiego dobra. Jednocześnie przypominamy, że art. 124. Kodeksu wykroczeń stanowi: „Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 800 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.
Fot. Anna Posacka

Fot. Anna Posacka

Fot. Anna Posacka