Reklama

Drugi dzień matury. 
Trudny egzamin z matematyki

05/05/2011 18:20

Maturzyści zmierzyli się dzisiaj (05.05) z drugim obowiązkowym egzaminem pisemnym - matematyką na poziomie podstawowym. Tego przedmiotu młodzież obawiała się najbardziej.



Z tego co udało nam się dowiedzieć od samych zainteresowanych, przewidywania się sprawdziły, a zadania nie należały do najłatwiejszych. 


— Byłam zaskoczona. Wydaje mi się, że egzamin był trudniejszy niż ten ubiegłoroczny — mówi Marta Wiśniewska, maturzystka z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. — Zresztą nie tylko ja tak sądzę. Podobne zdanie mają moi znajomi, z którymi rozmawiałam. Trzeba przyznać, że męczyłam się z tą matematyką. Mam jednak nadzieję, że poszło mi nienajgorzej. 


— Jestem złej myśli — dodaje Anna Gambicka z IV LO w Elblągu. — Nie spodziewałam się, że matematyka będzie aż tak trudna. Najwięcej kłopotów miałam z rachunkiem prawdopodobieństwa.


Obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, po raz pierwszy przeprowadzono w ubiegłym roku.

— Najgorsze za nami — twierdzi Wiśniewska. — Nie ma co się załamywać i trzeba myśleć o kolejnych egzaminach.

W piątek maturzystów czeka egzamin z języka angielskiego. Potem czeka mnie jeszcze, historia 18 maja. 
naj



Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama