Reklama

"Dzień dobry, my ze spółdzielni do okien...". Wyłudzili 205 zł

14/09/2012 12:17

Podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej wyłudzili od starszej mieszkanki ul. Wiejskiej 205 złotych za naprawę rzekomo nieszczelnego okna. Teraz dwóch oszustów szukają elbląscy policjanci.

Do oszustwa doszło w czwartek na ul. Wiejskiej w Elblągu ok. godz. 11. Do drzwi starszej kobiety zapukało dwóch mężczyzn w wieku ok. 30 i 50 lat. Ten starszy miał charakterystyczną bliznę pod szyją, prawdopodobnie pooperacyjną.

— Oznajmili kobiecie, że są pracownikami spółdzielni mieszkaniowej Zakrzewo w Elblągu i badają szczelność okien — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Zostali wpuszczeni do domu i wysmarowali kobiecie okna bliżej nieokreślonym smarem, który za chwilę mieli jeszcze dokupić. W związku z tym kazali kobiecie zapłacić 205 zł, między innymi na zakup ów cudownego smaru, który zdaniem „fachowców” miał nadawać sprawność uszkodzonym rzeczom.

Oszuści podsunęli jeszcze pokrzywdzonej do podpisu kawałek kartki dla uwiarygodnienia całej operacji. Mieli wrócić, ale pokrzywdzona widziała ich po raz ostatni. Dopiero w spółdzielni mieszkaniowej dowiedziała się, że została oszukana.

Podobne sprawa miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Na ul. Trybunalskiej dwóch mężczyzn również podszywało się pod pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Oni z kolei oszukali staruszkę na 170 zł za wymianę zawiasów w oknach, co rzeczywiście uczynili.

— Przestrzegamy starsze osoby przed takimi właśnie oszustami, bazującymi często na dobroci starszych ludzi. Ponadto apelujemy do osób które pomagają i zajmują się osobami starszymi o rozmowy z nimi i przestrzeganie przed oszustami. Warto takiej osobie przeczytać lub opowiedzieć o takich sytuacjach — dodaje Jakub Sawicki.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama