Ciężko jest idąc ulicą, patrzeć tylko pod nogi. Gdyby ktoś postawił sobie taki cel, z czasem doświadczyłby spotkania bliskiego stopnia ze znakiem drogowym lub inną przeszkodą. Każdy z nas nosi w swoim sercu zmartwienia i radości życia codziennego. Można powiedzieć, że autobus elbląskiego MPK pełen jest wszelkiego rodzaju kolei ludzkiego życia. Każdemu z nas potrzebna jest modlitwa i prośba o Boże błogosławieństwo, tak byśmy stąpając po ziemi, mieli jednak oczy zwrócone ku górze…
Uwielbienie Boga i modlitwa za miasto – to główny cel „Elbląskich Wieczorów Chwały” odbywających się w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu. Jezus obiecał, że ześle nam swojego Ducha – Pocieszyciela. Warto pomyśleć, ile jest chwil, kiedy potrzeba mi jakiegoś stałego a nie chwilowego pocieszyciela. Wielu z nas fascynuje osoba bł. Jana Pawła II – ale czy pamiętamy o jego słowach – modlitwie o Ducha Świętego, który ,,odnowi oblicze ziemi” – mojej i Twojej ziemi, więc również ziemi elbląskiej.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!