W Ratuszu Staromiejskim na pierwszym posiedzeniu zebrała się Elbląska Rada Kultury. Pomysł powołania ERKi zrodził się w listopadzie 2012 roku w trakcie obrad Elbląskiego Kongresu Kultury. Fundamentem jej działania ma być zasada otwartości.
Do ERKi może należeć każdy, komu elbląska kultura leży na sercu. W jej składzie znaleźli się m.in. członkowie stowarzyszeń, dyrektorzy instytucji kultury, elbląscy artyści, lecz również osoby, które na co dzień nie przynależą do żadnych struktur. Wspólnie mają opracowywać strategię rozwoju elbląskiej kultury.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!