Reklama

Filharmonicy zagrają w Ratuszu Staromiejskim pod batutą Rajskiego

30/08/2012 12:57

W piątek (7 września) o godz. 19 w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego odbędzie się koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod batutą Wojciecha Rajskiego. Filharmonicy zagrają z Wojciechem Staroniewiczem (saksofon) i Marcinem Wądołowskim (gitara). W programie koncertu usłyszymy m.in. utwory A. C. Jobima: Corcovado, The Girl from Ipanema, Gentle rain oraz J. Kosmy i W. Staroniewicza w opracowaniu Włodzimierza Nahornego.

Historia Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot sięga 1982 r., kiedy to w lutym Wojciech Rajski stworzył orkiestrę smyczkową, złożoną z młodych, utalentowanych 
i pełnych entuzjazmu muzyków. Pod nazwą Orkiestra Kameralna Wojciecha Rajskiego debiutowała w czerwcu w Teatrze Muzycznym w Gdyni, a już kilka dni później otwierała festiwal Schleissheimer Sommer w Monachium i 37. Festiwal Sommerliche Musiktage Hitzacker.

Polska Filharmonia Kameralna od początku swojego istnienia nagrywa płyty, których ma w swoim dorobku ponad 60. Pierwsze analogowe płyty długogrające zostały nagrane już w 1983 r. dla Wifonu i Thorofonu, a od roku 1986 nagrywała także dla: EMI, Midas, Thorofon, Claves, Sonomaster, Opus, Mediaphon, Wifon, DUX i wielu innych.

Po 15 latach oczekiwań, dzięki staraniom władz Sopotu i Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, Polska Filharmonia Kameralna doczekała się wspaniałej własnej siedziby w Sopocie, na terenie Opery Leśnej. W tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia.


Bilety w cenach: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) są do nabycia w Biurze Koncertowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej przy ul. Stary Rynek 25.
jago

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama