Generał dywizji Ryszard Sorokosz dowodził 16. Pomorską Dywizją Zmechanizowaną w Elblągu, pełnił też szereg innych odpowiedzialnych funkcji i stanowisk w Wojsku Polskim. Teraz został dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
W Urzędzie Miejskim Elblągu dwukrotnie przeprowadzano konkurs na dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych. Pierwszy, w którym o to stanowisko ubiegało się dwóch kandydatów, nie został rozstrzygnięty. Na drugi wpłynęło siedem ofert. Trzy z nich spełniły wymagania formalne. Najlepszym okazał się jednak generał Ryszard Sorokosz.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!