Dzisiaj (6.02) mija dwudziesta rocznica tragicznej śmierci Aleksandry Gabrysiak i jej córki Marysi. Obie kobiety zostały zamordowane przez podopiecznego dr Oli. Mimo iż od tamtego wydarzenia upłynęło już 20 lat, pamięć o lekarce, która opiekowała się najbardziej potrzebującymi, wciąż jest żywa wśród elblążan oraz w środowisku gdańskich lekarzy. W kaplicy noszącego jej imię Hospicjum Elbląskiego w niedzielę odprawiona zostanie msza św. w jej intencji.
Wyrazem pamięci o Aleksandrze Gabrysiak są m.in. tablice upamiętniające jej życie i działalność (znajdują się w Elblągu, Tczewie, Gdańsku – na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym). Imię dr Gabrysiak nosi jedna z ulic w Gdańsku, a tamtejsza Okręgowa Izba Lekarska przyznaje coroczną nagrodę jej imienia.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!