W murach Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida miało miejsce podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu dla małych bajkopisarzy. Zadaniem dzieci było wymyślenie i zilustrowanie bajek, natomiast rolą dorosłych zapisanie ich.
Pomysłodawcami były Mariola Malkiewicz, nauczycielka Przedszkola nr 17 w Elblągu i Marta Malkiewicz, studentka PWSZ w Elblągu, a organizatorami Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida i Przedszkole nr 17 w Elblągu. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą, promowanie pozytywnych zachowań u dzieci i prezentacja autorskich bajek.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!