Reklama

Narodowe Czytanie - „Trylogia” Henryka Sienkiewicza

01/09/2014 14:53

To już trzecia edycja ogólnopolskiego przedsięwzięcia wspólnego czytania największych dzieł narodowych. W ubiegłym roku w wielu miejscowościach w Polsce odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry. W tym roku spotkamy się podczas wspólnej lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu, które odbędzie się 6 września (sobota) w godz. 11.00 – 14.00 naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego. Całość prowadzić będzie Piotr Imiołczyk – nauczyciel historii z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu.

Stroje z epoki „Pana Wołodyjowskiego”, „Potopu”, czy „Ogniem i Mieczem” i ciekawostki historyczne czekać będą na wszystkich, którzy 6 września przyjdą na Stare Miasto. Szczególnym punktem w programie będzie specjalna prezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu. Młodzież o godz.12 zaprezentuje sylwetkę autora i patrona swojej szkoły.
Monika Borzdyńska, UM w Elblągu

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama