Reklama

Pół kilograma narkotyków w aucie, a w domu 24 tysiące złotych

15/01/2013 13:02

Policjanci kryminalni zatrzymali w minioną sobotę trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i obrót środkami odurzającymi. W samochodzie, którym jechali zabezpieczono blisko pół kilograma marihuany. W ich mieszkaniach funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne 10 gram narkotyku oraz ponad 24 tysiące złotych.

Do policyjnego aresztu trafił 33-letni Kamil D. (notowany za rozboje i przestępstwa narkotykowe), 22-letni Karol Z. oraz 34-letni Patryk K. (notowany za kradzieże).

— Mężczyźni zostali zatrzymani około godziny 16. w minioną sobotę pod Elblągiem — mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego, Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Kryminalni zatrzymali w sumie dwa samochody osobowego volkswagen oraz renault 19.

W tym ostatnim policjanci znaleźli blisko pół kilograma marihuany. Przeszukania mieszkań zatrzymanych wykazały, że mają tam jeszcze narkotyki. Policjanci zabezpieczyli dodatkowo 10 gram marihuany i gotówkę w wysokości 24.750 zł. Wszyscy nie przyznali się do przedstawionych im zarzutów i odmówili składania wyjaśnień.

— Funkcjonariusze będą wnioskować o areszt tymczasowy dla zatrzymanych — informuje Sawicki. — Czynności z nimi trwają, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za obrót środkami odurzającymi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
kmf

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama