Nerwy, stres i duże emocje – towarzyszyły uczniom podczas próbnych egzaminów gimnazjalnych. We wtorek uczniowie pisali test z części humanistycznej, dzisiaj (14 listopada) z przyrodniczo-matematycznej, a jutro zmierzą się z językami obcymi.
- Od 2 lat sprawdzian przebiega w nowej formule - mówi Małgorzata Górska, dyrektor Gimnazjum nr 5 w Elblągu. - Testy mają charakter pisemny i trwają trzy dni. Każdego dnia uczniowie mają obowiązek przystąpić do egzaminu składającego się z dwóch etapów. Na pierwszy rzut poszedł język polski, historia i WOS. W środę dzieci podeszły do testu z przedmiotów ścisłych, natomiast serię egzaminów zamkną języki obce.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!