Reklama

Ruszyły Turbinalia. Studenci przemaszerowali przez miasto [zdjęcia]

31/05/2016 17:14

Studenci PWSZ we wtorek przemaszerowali przez miasto. Po drodze odebrali z rąk prezydenta Elbląga klucz do miasta. Ich przemarsz zakończył się na starówce. Oficjalnie rozpoczęły się Turbinalia 2016.

[gallery=4]85996[/gallery]W Elblągu rozpoczęły się we wtorek oficjalnie Turbinalia, czyli juwenalia studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Żacy przeszli ulicami miast sprzed siedziby uczelni przy al. Grunwaldzkiej na starówkę. Po drodze zatrzymali się przy Urzędzie Miasta, gdzie prezydent Elbląga Witold Wróblewski przekazał im symboliczny klucz do miasta.
— Dzisiaj mamy dzień, który rozpoczyna tę drugą stronę studenckiego życia, czas na trochę wytchnienia i zabawy — mówi prezydent Wróblewski. — Oddaję klucz do naszego miasta w godne ręce przyszłych, dobrze wykształconych mieszkańców Elbląga. Liczę, że po ukończeniu studiów będziecie włączali się w zarządzanie naszym pięknym miastem i liczę na wasze pomysły — dodał.

Turbinalia potrwają do najbliższego piątku. W środę zaplanowano m.in. wielkie grillowanie przy akademikach przy ul. Wspólnej. Najciekawiej zapowiada się piątek - tego dnia na Wyspie Spichrzów od godz. 15.30 rozbrzmiewać będzie muzyka. Gwiazdą wieczoru będzie Myslovitz. Tego dnia poznamy także Miss PWSZ.

Wśród studentów, którzy przemaszerowali przez miasto była m.in. Monika Kowalska, która rozpoczęła studia w PWSZ. Uczy się na dwóch kierunkach: lingwistyka stosowana i budownictwo.
— Jestem bardzo zadowolona z tego, że wybrałam PWSZ. Gdybym miała dzisiaj podjąć decyzję, gdzie chcę studiować, to także zdecydowałabym się na tę uczelnię — powiedziała nam. — Łączę naukę na dwóch kierunkach. Dla chcącego nic trudnego, ale więcej nauki mam na budownictwie. W Turbinaliach uczestniczę pierwszy raz i bardzo podoba mi się panująca wśród studentów atmosfera — dodaje.

— Miałam okazję uczestniczyć w Turbinaliach przed rokiem i tak mi się spodobało, że w tym roku również biorę w nich udział. Ciekawie zapowiada się piątek - dzień koncertów oraz festiwal kolorów — dodaje jej koleżanka Patrycja Reglińska, która jest na drugim roku filologii angielskiej.
AKT

Czytaj także:
Turbinalia 2016. Tak będą bawili się studenci [program]
Turbinalia rozpoczęte. Na początek studenci grali w siatkówkę

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama