Reklama

Skąd ten horrendalny rachunek za prąd - pyta Czytelnik

13/03/2011 17:26



— Oczy mi zbielały, gdy zobaczyłem ostatni rachunek za prąd — mówi Romuald Siedlarczek, mieszkaniec podelbląskich Karczowisk. Według Energi, liczba zużywanych przeze mnie kilowatów wzrosła prawie dwukrotnie.



7 marca pan Romuald otrzymał rachunek w wysokości 323,73 zł - za okres od 21 stycznia do 23 lutego tego roku. Starszy mężczyzna miał w tych dniach zużyć 139,7 kW. 






Tak wysokiego rachunku za miesięczne zużycie prądu pan Romuald jeszcze nie widział ("nawet jak remontowałem mieszkanie, i maszyny chodziły na okrągło, takiego rachunku za prąd nie było" - zauważa). Mieszka już tylko z żoną, oboje żyją oszczędnie.
— Mamy jeden telewizor, a lodówka i pralka są bardzo energooszczędne. Dlatego właśnie je kupiłem; by oszczędzić. A tymczasem... — stwierdza mężczyzna z goryczą.




Siedlarczek wiąże wysokość rachunku z wymianą licznika na prąd, jaką, jak twierdzi bez jego wiedzy, ostatnio dokonano.

— Było to dla mnie bardzo duże zaskoczenie. Nikt u mnie nie był wcześniej z informacją, że stary licznik ma być zdjęty i wymieniony na inny — stwierdza zbulwersowany mężczyzna. 
Romuald Siedlarczek właśnie z wymianą licznika wiążę horrendalny, jak go określa, rachunek. Mężczyzna nikogo nie oskarża, ale podejrzewa, że właśnie wówczas "nabito", jak stwierdza, mu kilowatów.



— Dzwoniłem do Energi, ale niczego nie załatwiłem. Nie chciano mi nawet powiedzieć, na jakiej podstawie mi ten licznik zainstalowano — stwierdza zdenerwowany mężczyzna.



— Licznik mógł zostać wymieniony z dwóch powodów, albo inkasent zauważył, że działa on nieprawidłowo, albo też wygasła cecha legalizacyjna licznika — poinformowano nas w Biurze Obsługi Klienta elbląskiej Energi. Rozmawiająca z nami pracownica biura nie wyklucza, że w przypadku, gdy licznik był uszkodzony, mogło dojść do podania niewłaściwej (błędnej) kwoty na fakturze. W takiej sytuacji zostanie ona skorygowana.
— Klient, jeśli nie wiedział wcześniej o wymianie licznika, to może złożyć do nas pisemny wniosek o wydanie protokołu wymiany licznika, w którym zawarte są informacje, dlaczego do takiej wymiany doszło — informuje też urzędniczka z Biura Obsługi Klienta.


wch

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama