Reklama

Szanty, wybory Bursztynowej Miss Elbląga i wiele innych atrakcji podczas Dni Morza 2024 [ZDJĘCIA]

20/07/2024 23:10

Do Elbląga powróciły Dni Morza. Pogoda dopisała, a samo wydarzenie przyciągnęło elblążan i turystów spragnionych wrażeń. W ten piękny lipcowy dzień można było poczuć prawdziwy smak lata.

Na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu po wieloletniej przerwie odbyły się Dni Morza. W przestrzeni rekreacyjnej Starego Miasta było kolorowo, głośno i smacznie za sprawą foodtracków, w których serwowano potrawy z różnych stron świata. Od Japonii, przez Gruzję i Turcję po Belgię.

Oprócz Dni Morza, na rzece Elbląg rozgrywał się IV Festiwal Sportów Wodnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się widowiskowe pokazy flyboard czy przejażdżki po rzece na dmuchanych zabawkach.

Równocześnie do elbląskiego święta w Suchaczu na Zalewie Wiślanym rozgrywane były regaty żeglarskie.

Na scenie usytuowanej na Bulwarze Zygmunta Augusta wystąpił Młodzieżowy Dom Kultury z Elbląga i zespół Atlantyda.

Wisienką na torcie były wybory w konkursie eliminacyjnym Bursztynowej Miss Polski. Podczas czterech pokazów na scenie głównej zaprezentowało się dziesięć uczestniczek z całego kraju. W konkursie zwyciężyła Paula Korycka reprezentująca Łódź, która tym samym została Bursztynową Miss Elbląga. Nagrodę publiczności otrzymała elblążanka Katarzyna Bralewska.

W przerwie na podjęcie werdyktu przez jury swoje umiejętności i talent zaprezentowała skrzypaczka Martyna Waszczuk.

Po zakończeniu konkursu elbląską publiczność rozgrzał zespół szantowy Trzy Majtki, a podtrzymał wyczuwalną w powietrzu pozytywną energię DJ Kosa.

Elbląskie Dni Morza jeszcze się nie skończyły. W niedzielę 21 lipca odbędą się dziecięce żeglarskie regaty w klasie optimist, dzieci w wieku 7-15 lat.

MK
[gallery]142532[/gallery]





Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama