Reklama

VII Elbląskie Święto Chleba
. Zakończenie wakacji na bogato

28/08/2012 14:08

Dzisiaj rozpoczyna się Elbląskie Święto Chleba. 

Golec uOrkiestra, Turniej Miast Kopernikańskich, koncerty folklorystyczne, spektakle teatralne - to atrakcje tegorocznej imprezy. Ale najważniejszy jest oczywiście jarmark, na którym stanie rekordowa liczba ponad 200 stoisk. Część z nich stanęła na starówce z samego rana. Byli już pierwsi kupujący.

Tegoroczne Święto Chleba rozpocznie się dziś i potrwa do 2 września. Po raz pierwszy aż przez trzy dni elbląską starówkę opanują kupcy z całego kraju i zagranicy. Jarmark będzie trwał codziennie od 10. do 21. Będą mu towarzyszyły liczne atrakcje.



— W trakcie jarmarku zostaną rozstrzygnięte dwa konkursy: na najciekawsze stoisko i najciekawszy produkt — informuje Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga. — Nagrodą dla laureatów będzie darmowa, miesięczna reklama na stronie internetowej www.elblag.eu.


Elblążanie i turyści również będą mogli brać udział w konkursach oraz obserwować pokazy warsztatowe – m.in. każdy będzie mógł spróbować garncarstwa, czy samodzielnie wypiec chleb. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy taneczne, występy zespołów folklorystycznych, spektakle teatralne zespołów polskich i z miast partnerskich Elbląga, m.in. z Kaliningradu, Tarnopola i Trowbridge. Dodatkowymi atrakcjami tego Święta Chleba będzie III Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich.
 Drużyny z Olsztyna, Torunia, Fromborka, Braniewa i Elbląga będą rywalizowały w 8 konkurencjach, wśród nich jest m.in. jedzenie węgorza na czas, przecinanie liny łopatą piekarczyka, zespołowy bieg na nartach, rzut kapeluszem do celu.
 Tradycją Święta Chleba są również koncerty. W tym roku gwiazd sobotniego wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra. Scena koncertowa będzie ustawiona na parkingu przy Muzeum Archeologiczno- Historycznym.

 Koszt tegorocznego Święta Chleba to 267 tys. zł, 85 proc. pokryje dotacja unijna.
rm

Program


31.08.2012

godz. 16 – bezpłatna degustacja wołowiny z udziałem prezydenta Elbląga, producenci rozdadzą uczestnikom jarmarku dwa tysiące porcji gulaszu.

godz. 16 – festiwal Elbląg Rock’s Europa - wystąpią zespoły: AppleMint (Ostróda), DIFFÉRENT (Gdańsk), Hear The Hope (Gdańsk), Podeszfa (Gdańsk), Shadow Archetype (Trójmiasto/Elbląg) oraz YHY (Elbląg).

od godz. 20 koncert zespołów - KUŚKA BROTHERS, TORA TORA TORA, UNCLE JEYPHON
ok.
godz. 21.30 - pokaz Tancerzy Ognia.



1.09.2012

godz. 11-13 – Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców branży piekarniczej (Ratusz Staromiejski)

godz. 20. – koncert Golec u Orkiestra – plac przy Muzeum, wstęp wolny



02.09.2012

godz. 9–14 - Akcja Moto serce

godz. 10–15 - Turniej Miast Kopernikańskich i Partnerskich

godz. 11-13.30 - Spotkania informacyjne dla przedsiębiorców branży piekarniczej (Ratusz Staromiejski)

godz. 12–16 – XIII Forum Inicjatyw Pozarządowych (ul. Przy Bramie Targowej w stronę I LO)

1 i 2.09.2012 

godz. 12-20 - Design-El - w Galerii El wystawią się firmy związane z wyposażaniem wnętrz (studia meblowe, kowalstwo artystyczne, oświetlenie, szkoło artystyczne, obróbka kamienia). Odwiedzający będą mogli obejrzeć oraz zakupić eksponaty prezentowane na wystawie. Wstęp wolny.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7xW1QYhm_Hc[/youtube]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama