O czym marzą setki młodych ludzi kończących szkołę? O kategorii A. To przepustka do dobrej i stabilnej pracy. Każdego dnia Wojskową Komendę Uzupełnień w Elblągu odwiedza od kilku do kilkunastu osób, które chcą wstąpić w szeregi armii. Wśród nich nie brakuje również kobiet. — Bo ta praca daje fajne perspektywy — tłumaczy Izabela Markiewicz, jedna z kandydatek starających się o wstąpienie do korpusu szeregowych zawodowych.
Czasy kiedy młodzi ludzie uskarżali się na nerwice, stany lękowe, alergię na żelazo, klaustrofobie, płaskostopie, czy skrzywienie kręgosłupa - czyli schorzenia, dzięki którym próbowali wymigać się od wojska - minęły bezpowrotnie. Dzisiaj częściej można spotkać osoby, które kombinują by ukryć swoje niedomagania, żeby tylko przywdziać mundur.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!