Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Wielkie targowanie w Starym Polu

2017-09-01 10:49:30 (ost. akt: 2017-09-01 10:52:41)
Targi w Starym Polu

Targi w Starym Polu

Autor zdjęcia: Wiesław Ulatowski

Trwają przygotowania do jesiennych Targów Ogrodniczo-Nasiennych w Starym Polu. Organizatorzy zapraszają 9 i 10 września. Dotychczas udział w imprezie zgłosiło ponad 200 wystawców. Szacuje się, że targi odwiedzi kilkanaście tysięcy osób.

Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne są cykliczną imprezą promocyjno-doradczą dla rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich regionu Żuław i Powiśla.

— W tym roku organizujemy targi po raz 23. Mamy już zgłoszenia od ponad 200 wystawców z całego kraju. Największą ofertę zaprezentuje oczywiście branża ogrodnicza, zarówno jeśli chodzi o materiał szkółkarski, jak i wyposażenie ogrodów i sprzęt do pracy na działce — mówi Adam Kopeć, komisarz targów.

Podczas targów, organizowanych przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Stare Pole, nie zabraknie także stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Do Starego Pola przyjadą producenci i dystrybutorzy z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą też firmy budowlane, motoryzacyjne, a także oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne.

Jak co roku targom będzie towarzyszyła wystawa rzemiosła artystycznego oraz produktów regionalnych z Polski i z zagranicy.
— Pyszne miody, w tym pitne, produkty tradycyjne, nabiał, sery, podpiwki, nalewki, chleb na zakwasie, własnoręcznie wyrabiane wędliny, mięsa i kiełbasy, a także wystawa rzemiosła i rękodzieła artystycznego - tego na targach także nie zabraknie. Gościć będziemy także koła gospodyń wiejskich z regionu oraz wystawców gołębi, drobiu ozdobnego i królików — dodaje Adam Kopeć
Targi to także spotkanie z polską tradycją i folklorem, a to dzięki Staropolskiemu Przeglądowi Piosenki Biesiadnej. Głównym celem imprezy jest ożywienie i integracja amatorskiego ruchu artystycznego na wsi i w małych miasteczkach oraz sięganie do tradycji muzycznych regionu.

— W tym roku zaśpiewają dla nas 24 zespoły z Żuław, Warmii i Mazur, Powiśla, Kaszub czy Kociewia. Z recitalem wystąpi także chór Sursum Corda z Nowego Dworu Gdańskiego. Przegląd potrwa dwa dni — zapowiada Alina Ciesielska z PODR oddział w Starym Polu.

Imprezą, która na stałe wpisała się w Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasiennicze, jest także Święto Mleka, organizowane przez OSM Maluta z Nowego Dworu Gdańskiego. Tutaj każdy będzie miał okazję spróbować m.in. pysznych jogurtów, kefirów i napić się doskonałego, żuławskiego mleka.

Podczas tegorocznych targów będą działały stoiska oferujące małą gastronomię: kiełbaski z grilla, szaszłyki, zapiekane serki oraz lody i napoje. A dla najmłodszych uczestników targów organizatorzy przygotowali wesołe miasteczko.
Rokrocznie targi w Starym Polu odwiedza nawet 15 tysięcy gości. Organizatorzy liczą na podobną frekwencję także podczas 23. edycji. Wielkie targowanie będzie się odbywało 9 i 10 września (sobota i niedziela), w godz. 9-17.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Władek #2321983 | 83.23.*.* 6 wrz 2017 17:46

    Też będę.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz