Pasłęk świętuje 720-lecie. Barwny orszak na początek [film, zdjęcia]

2017-09-09 16:00:46(ost. akt: 2017-09-11 09:43:11)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Pasłęk świętuje w sobotę 720-lecie nadania praw miejskich. Główne obchody odbywają się w tę sobotę. W południe odbyła się msza święta w intencji mieszkańców w kościele św. Bartłomieja. Później uczestnicy obchodów, wielu ubranych w strojach historycznych, przemaszerowali na parking przy ul. Ogrodowej, gdzie odbywa się festyn z okazji jubileuszu. Zobacz zdjęcia z orszaku.

Festyn z okazji 720-lecia Pasłęka na terenie parkingu przy ul. Ogrodowej potrwa do późnych godzin wieczornych. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w południe mszą świętą w intencji mieszkańców, która została odprawiona w kościele św. Bartłomieja.

Po mszy uczestnicy obchodów przemaszerowali w historycznym orszaku ulicą 3 Maja na parking przy ul. Ogrodowej. Orszak to już tradycja obchodów święta miasta.
— Po raz czwarty biorę udział w orszaku — powiedziała nam pani Ania, która szła razem z synem Kacprem przebranym za Krzyżaka. — Dopisała nam dzisiaj pogoda. To cieszy. Cieszy także to, że z każdym rokiem coraz więcej ludzi bierze udział w tych uroczystościach — dodała.

— Nie tak dawno, bo 20 lat temu świętowaliśmy 700-lecie. Nasze miasto przez ten okres 20 lat zmieniło się, dzięki gospodarskiemu podejściu poszczególnych Rad Miejskich, burmistrzów, przedsiębiorców, rolników, stowarzyszeń, parafii i mieszkańców, którzy są niezwykle aktywni — mówił ze sceny burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski. — Przez te 20 lat dokonaliśmy wielkiego skoku. Oczywiście, bardzo dużo mamy jeszcze do zrobienia, ale jesteśmy coraz mocniejszą wspólnotą, coraz bardziej zespoloną. Miasto jest bardzo dobrze oceniane nie tylko przez większą część mieszkańców, ale również przez naszych gości. To jest zasługa wszystkich mieszkańców gminy i miasta Pasłęk. Jeżeli spojrzymy na nasze herb, to dostrzeżemy trzy podstawowe kolory: złoty, zielon i czerwony. Te trzy kolory wyrażają pewne wartości: mądrość, gospodarność, chwała, zdrowie, umiejętność współpracy. Za to wszystko chciałbym wszystkim podziękować. Oby w naszym mieście działo się tylko dobro. Tak mi dopomóż Bóg — zakończył.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Weekend, którego jednym z większych hitów jest piosenka „Ona tańczy dla mnie”. Ten koncert rozpocznie się o godz. 21.30. Wcześniej, bo o godz. 18, zaplanowano występ kabaretu OTTO. Festyn zakończy pokaz fajerwerków zaplanowany na godz. 23.
AKT

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Antoni #2324348 | 178.42.*.* 9 wrz 2017 23:51

    Nie bardzo wiadomo do czego mają nawiązywać te przebrania? Polacy się przebierają za Krzyżaków z którymi walczyli? Miasto zostało założone przez osadników Holenderskich i na tym powinno być oparte świętowanie rocznic nadania praw miejskich, a tak jest impreza i tłum ludzi przebranych za wszystko pewnie też byli fani Gwiezdnych Wojen - piękna rocznica i zero pomysły jak zawsze w tym mieście!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Wojtasik #2324166 | 83.20.*.* 9 wrz 2017 17:22

    Niezle ktoś tu wchodzi w du.. burmistrzowi Pasleka robiąc materiały z imprez w Pasleku a olewa Elblag ... czyżby grunt się palił po nogami ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz