Jubileusz 70-lecia I LO w Elblągu



2017-10-09 09:21:05(ost. akt: 2017-10-09 10:30:06)
70 -lecie I LO

70 -lecie I LO

Autor zdjęcia: arch. I LO

Uroczystości związane z obchodami 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu będą obchodzone przez dwa dni.

Komitet organizacyjny obchodów 70-lecia zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w uroczystej mszy w elbląskiej katedrze, która odbędzie się w piątek 13 października 2017 r. o godz. 13.00.

— W sobotę 14 października 2017 r. o godz. 10.00 zapraszamy do Teatru im. Aleksandra Sewruka na galę jubileuszową, następnie o godz. 13.00 zapraszamy na zaplanowane spotkania klasowe na terenie I LO przy ul. Pocztowej 2, a także zwiedzanie budynku i muzeum szkoły oraz specjalnie na tą uroczystość przygotowaną wystawę na temat pięć wypraw Pogorią oraz inne ekspozycje okolicznościowe. Ostatnim punktem obchodów tej jubileuszowej rocznicy będzie bal absolwentów, który odbędzie się o godz. 19.00 w Hotelu Elbląg przy ul. Stary Rynek 54-59 — informują organizatorzy.

Organizatorem balu jest Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków I LO (Krystyna Orłowska tel. 505 254 142).

Z okazji Jubileuszu została wydana publikacja albumowa, która w barwnej odsłonie prezentuje obraz I LO w Elblągu na przestrzeni lat: „Jest taka szkoła... I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu”. Przygotowana przez p. Adriannę Adamek-Świechowską książka zawiera apel skierowany do absolwentów i pracowników szkoły do spisania wspomnień, z których powstałaby „Kronika wspomnieniowa I LO w Elblągu”. Pamiątką Jubileuszu będzie także wyjątkowy Kalendarz, opowiadający niezwykłą historię absolwentów I LO w Elblągu.

Album i Kalendarz trafią do rąk uczestników uroczystości.

Trwają ostatnie przygotowania do artystycznych występów podczas Gali Jubileuszowej, jak też okolicznościowych wystaw, których wernisaż nastąpi w czasie zwiedzania Muzeum Szkoły w dniu jubileuszu. Wśród nich zapowiedziana jest relacja fotoreportażowa z pięciu wypraw szkolnych „Pogorią”. W czasie spotkań roczników w klasach będzie można obejrzeć filmowe kroniki z życia szkoły.

Zgromadzone w archiwum Biblioteki Szkolnej taśmy obrazują migawki z ważnych wydarzeń, rozgrywek sportowych, świątecznych momentów. Organizatorzy szkolnych spotkań przewidzieli dla uczestników w tym dniu również szereg atrakcji artystycznych i kulinarnych.

Komitet Organizacyjny zachęca do udziału wszystkich, którzy po prostu chcą spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi ze szkolnej ławy, jak też zwiedzić po latach wyremontowany budynek.
Adrianna Adamek-Świechowska



Dziennik Elbląski jest patronem medialnym wydarzenia.

Źródło: Dziennik Elbląski