PO i Nowoczesna przedstawiły wspólnego kandydata na prezydenta Elbląga

2018-06-04 12:19:06(ost. akt: 2018-06-04 14:06:42)
Kandydata, Michał Missana, zaprezentowano podczas konferencji prasowej

Kandydata, Michał Missana, zaprezentowano podczas konferencji prasowej

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Platforma Obywatelska i Nowoczesna w poniedziałek zaprezentowały oficjalnie swojego wspólnego kandydata na prezydenta Elbląga w zbliżających się wyborach samorządowych. To Michał Missan, elbląski radny, koordynator działu ratownictwa medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.
Michał Missan ma 42 lata, tytuł doktora uzyskany na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w dziedzinie ekonomii, a od 18 lat pracuje jako koordynator ratownictwa medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

— Każdego dnia ratuje życie pojedynczych ludzi, ma w sobie empatię i umie dostrzegać w każdym procesie pojedynczego człowieka. Jest też świetnie przygotowany merytorycznie do funkcji prezydenta. Od siedmiu lat jest członkiem PO, wiceprzewodniczącym struktur elbląskich, członkiem zarządu struktur regionalnych i członkiem Rady Krajowej PO. To znaczy, że przez te parę lat zdołał przekonać ludzi z którymi współpracuje, że warto powierzać mu coraz bardziej ważne i odpowiedzialne funkcje — przekonywał w poniedziałek senator Jerzy Wcisła (PO) podczas prezentacji kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga.

Z jakim programem wyborczym Michał Missan wystartuje w wyścigu o fotel włodarza miasta?
— Sercem naszego miasta są mieszkańcy, chciałbym aby żyło się im w tym mieście godnie i dostatnio, aby mieli miejsca, gdzie mogliby odpoczywać, a rekreację łączyć z dobrą ofertą kulturalną. Musimy słuchać mieszkańców, a każda inicjatywa obywatelska musi być wspierana przez prezydenta i ja coś takiego w tej formie mogę od siebie zadeklarować — mówił Michał Missan. Szczegółów programu jednak zdradzać nie chciał, bo ten będzie gotowy dopiero na przełomie lipca i sierpnia.
— Priorytetem będzie dla mnie mieszkaniec Elbląga i jego potrzeby — zapewniał.

Politycy Koalicji Obywatelskiej, która powstała w wyniku połączenia sił PO i Nowoczesnej zapewniają, że Missan w każdej chwili może liczyć na ich wsparcie.
— Ta kampania nie będzie kampanią przeciw komuś, to będzie kampania za czymś - nowoczesnym, rozwijającym się Elblągiem, za tym, by marazm inwestycyjny jeśli chodzi o nowe, dobrze płatne miejsca pracy, został przełamany, by rozwój był widoczny, byśmy wykorzystali swoje naturalne położenie i rozwinęli współpracę z Gdańskiem. Nasza kampania wyborcza będzie grą zespołową. Michał Missan nie będzie sam, podczas kampanii i po niej będzie z nim stał cały zespół ludzi, którzy mają przygotowanie merytoryczne i będą go wspierać w rządzeniu — deklarował Cezary Balbuza, przewodniczący Nowoczesnej w Elblągu.

W samorządowych wyborach na prezydenta Elbląga, jesienią 2018 roku, oprócz Michała Missana wystartuje także obecny prezydent Miasta Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego) oraz poseł Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość). Michał Missan jest przekonany, że to z tym ostatnim stoczy bój o fotel włodarza miasta.

— Mam dużo szacunku dla mojego kontrkandydata, który ma duże doświadczenie samorządowe i parlamentarne, ale nie mam kompleksów z tego powodu. Będę walczył i mam nadzieję, że wygram — mówił.

A co jeśli Michał Missan nie wygra w pierwszej turze wyborów?
— Wydaje mi się, że mamy poukładane relacje z panem prezydentem, wszyscy wiemy, co się w Polsce dzieje i oczywiście będziemy rozwiali o współpracy z prezydentem Wróblewskim, może trochę będziemy modyfikowali zasady. Ale dziś za wcześnie, by o tym mówić. Jedno jest pewne - nie widzimy możliwości współpracy z PiS-em — podkreślał senator Wcisła.

Według obecnego na poniedziałkowej konferencji posła Sławomira Neumana, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO w Sejmie, powołanie Koalicji Obywatelskiej na poziomie Elbląga to szansa na rozwój Polski samorządnej i obywatelskiej.
— To będą bardzo ważne wybory, bo chodzi w nich o to, czy Polska będzie krajem obywateli, czy Polską centralistycznie planowaną i zarządzaną. Michał Missan to świetny kandydat: człowiek nie tylko dobrze przygotowany, ale mający wizję nowego miasta — mówił poseł.
as

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. blebleble #2536069 | 78.88.*.* 13 lip 2018 21:35

  Ma w sobie empatię????????????? To chyba ten, kto to pisał nie widział tego pana jak zachowuje się w pracy w stosunku do innych pracowników..... bez komentarza.....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. MJ #2513793 | 83.20.*.* 5 cze 2018 11:55

  Wystarczy spojrzec na te szczwane mordki i juz mnie bierze na wymioty.Tylko idiota moze na nich głosowac.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. tina #2513578 | 185.25.*.* 5 cze 2018 07:27

  NIGDY na PO !!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. P.....e lewactwo #2513296 | 31.0.*.* 4 cze 2018 17:40

  Nigdy pzpo,ale Wołk to strzał w kolano PiS.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. 997 #2513146 | 83.23.*.* 4 cze 2018 13:21

  najpierw trzeba debili zmobilizować do pojscia na wybory , pozniej wymądrzac sie

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)